تکنولوژی

الگوریتم پرش از روی مانع برای روبات چیتا + تصاویر

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی

تاریخ انتشار : دوشنبه, 25 خرداد 1394 11:20

اخبار,اخبار علمی,روبات چیتا

محققان دانشگاه MIT در آزمایش های تکمیلی خود بر روی روبات چیتا الگوریتمی را طراحی کرده اند که کمک میکند این روبات از روی موانع مسیر خود بپرد.

آخرین باری که محققان دانشگاه MIT برروی روبات چیتا آزمایش هایی را انجام می دادند، این بود که این روبات می توانست بر روی چمن بدود. بنابراین گزارش، روبات چیتا می توانست با سرعتی معادل 16 کیلومتر در ساعت بدود و حدود 33 سانتی متر نیز ارتفاع پرش آن بود.

 

اخبار,اخبار علمی,روبات چیتا

 
اخیرا با استفاده از الگوریتمی جدید این روبات می تواند مانع روبری خود را تشخیص داده و از روی آن بپرد. درست شبیه اینکه در یک مسابقه دو و میدانی شرکت کرده است. مهندسان این پروژه می گویند که هدف اصلی برای آنها این است که سریعترین دونده روی زمین را با بهره وری بالایی تجاری سازی نمایند که می تواند اتفاقات زیادی را در جهان صنعت رباتیک رقم زند.

 

اخبار,اخبار علمی,روبات چیتا

 

همچنین مهندسان می گویند که این اولین بار است که یک حیوان روباتیک چهار پا به نحوی تربیت شده است که می تواند به سرعت بدود و از موانع پیش روی خود بپرد. الگوریتم طراحی شده برای روبات چیتا به نحوی است که می تواند نزدیک شدن به مانع را تشخیص دهد و بهترین حالت را برای حرکت پرش امن خود انتخاب نماید.
اخبار علمی و آموزشی – باشگاه خبرنگاران