معرفی سایت ها

بوتاکس و تزریق ژل

بوتاکس نام تجاری سم بوتولیسم است. تزریق مقدار کمی از این ماده بطور مستقیم در ماهیچه باعث تضعیف فعالیت آن ماهیچه و از بین بردن خطوط ناشی از پرکاری ماهیچه ، میشود. در نتیجه صورت جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد. بوتاکس روشی سریع و نسبتا غیر تهاجمی می باشد.

b1

امروزه در کشورهای اروپایی از ترکیبات تزریقی متعددی جهت رفع چروک یا افزایش حجم اعضای بدن استفاده می شود و درباره این ترکیب ها باید گفت که به دو دسته تقسیم می شوند:

ترکیبات فلج کننده

که با فلج کردن عضلات پیشانی یا دور چشم، اسپاسم آن ناحیه را رفع می کنند و مانع از انقباض عضلات می شوند، و به این ترتیب چروک ها رفع میشوند و گاهی ابروها به سمت بالا میروند و تاثیر شش ماهه تا چند ساله میتواند داشته باشد.

b2

ترکیبات پُرکننده

همانطور که از اسم این ترکیب ها برمی آید، فرآیند آنها به صورت پر کردن شیارها می باشد.به عبارتی این موارد که با پرکردن شیارها باعث پرشدن چروک ها، رفع لاغری دست و صورت، گودی زیر چشم ها، افزایش حجم لب، گونه، چانه و نیز اندام (سینه و…) می شوند و این ترکیبات حتی برای پر کردن فرورفتگی های ضایعاتی چون سالک و… و نیز تغییرات محدود در حالت بینی کاربرد دارند. ترکیبات پُرکننده به دو نوع موقت و دائم تقسیم می شوند.

b3

فرمول کلی ژل پر کننده دائم (C7H10N22O2) m (C3H5NO)n است و مطالعات و تحقیقات متعدد بر روی برخی انواع آن در اروپا طی سی سال گذشته نشان داده که هیچ گونه حساسیت، سرطان زایی، مسمومیت و… با آن وجود ندارد، همینطور غیرقابل جذب و تجزیه بودن، تطابق کامل با بافت پیوندی بدن و یکنواختی کامل آن نیز به اثبات رسیده است. کلینیک زیبایی وارسته از حرفه ای ترین ارائه دهندگان بوتاکس و تزریق ژل در تهران است که با بهترین برندهای بوتاکس سلامت شما را تضمین می کند.

درباره ژل های موقت که جزو دسته ای از ژل بوتاکس می باشند، باید گفت که ژل های موقت بین 6 تا 18 ماه و ژل های دائم حداقل تا 6 سال ماندگاری دارند.ژلهای موقت را بطور مثال میتوان کلاژن ها و هیالورونیک اسیدها نام برد و اسامی آنها ژوودرم، روفیلان، روی درم، ماتریدکس و… می باشد.

اما ژل های دائم را میتوان اینطور توضیح داد که ژل های دائم در اصل همیشگی بوده، اما چون بعد از گذشت 5 تا 6 سال کوچک تر شده و بافت های بدن نیز تحلیل می روند، ماندگاری آن ها را باید بین 5 تا 10 سال در نظر گرفت. امروزه ژل های دائم به طور عمده شامل پلی اکریل آمید و پلی متیل متاکریلات می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *