تکنولوژی

عینک هوشمند قابل تنظیم برای مطالعه + تصاویر

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی

تاریخ انتشار : یکشنبه, 07 تیر 1394 09:37

یک شرکت بریتانیایی عینکی ساخته است که کاربران با استفاده از آن می توانند فاصله های مورد نیاز خود را با متن روبرو تنظیم نمایند.

  چند سال پیش یک عینکی که قابلیت تنظیم تمرکز نقطه کانونی را داشت به وسیله شرکت بریتانیایی Adlens ساخته شد و این امکان را به کاربران می داد که سطح مورد نیاز برای چشمان خود را با تنظیم شیشه عینک ایجاد کنند.

اخبار,اخبار علمی,عینک هوشمند,عینک هوشمند قابل تنظیم برای مطالعه

بنا بر این گزارش، اکنون همان شرکت تکنولوژی را به منظور جایگزین نمودن عینک های دو کانونی تولید کرده است. به این وسیله اکنون کاربران می توانند به جای اینکه سر خود را برای تنظیم فاصله مطالب با چشم خود بچرخانند، با چرخاندن یک شماره گیر کوچک که روی دسته عینک کار گذاشته شده است فاصله مطلب را با چشمان خود  تنظیم نمایند.

عینک AdlensFocuss برای هر کدام از چشم ها دو لنز ترکیبی درست کرده است.  

اخبار,اخبار علمی,عینک هوشمند,عینک هوشمند قابل تنظیم برای مطالعه

کاربر می تواند با دستکاری یک شماره گیر کوچک که در داخل یکی از دسته های عینک جاسازی شده است، با چرخاندن آن لنزها را به یکدیگر نزدیک کند یا با چرخاندن برعکس آن لنزها را از هم دور کند و با این کار میزانی از واضح نمایی که برای وضوح مطالب نیاز دارد را بدست آورد.

این شماره گیر کوچک امکان تنظیم فاصله را در سه اندازه ی دور، نزدیک و بینابین را به کاربران می دهد و در نتیجه با استفاده از یک عینک حتی چند کاربر هم می توانند استفاده کنند.

Adlens این تکنولوژی را قدرت آپتیک متغیر (VPO) نام نهاده است و مدعی است که این عینک می تواند چهار منطقه دید را بدون آشکار بودن نواحی کانونی آن برای کاربران فراهم سازد.

اخبار علمی – باشگاه خبرنگاران