آموزش آیلتس از مبتدی تا پیشرفته [کلاس آیلتس در تهران]

زبانک  > متفرقه >  آموزش آیلتس از مبتدی تا پیشرفته [کلاس آیلتس در تهران]
0 Comments

تلاش ما در این مقاله این است که شما را با آزمون آیلتس آشنا کرده ومنابع آموزش آیلتس از مبتدی تا پیشرفته را به شما عزیزان معرفی کنیم.

 فرآیند گرفتن گواهی آیلتس

یکی از شرایط حتمی به جهت ورود به اکثر دانشگاه‌های انگلیسی لهجه و همچنین اخذ اقامت در کشورهای انگلیسی گویش و اشتغال به کار در بیرون از سرزمین و شرکت‌های بین المللی مسلط بودن به گویش انگلیسی است.
مدرک زبان انگلیسی آیلتس یکی از از معتبرترین مدرک‌های زبان انگلیسی هست که گزینه قبول بسیاری از سازمان‌ها و شرکت های آموزشی دربین المللی است.
همین مطلب شما را حساس پروسه گرفتن سند آیلتس و روش‌های پیروزی برای به دست آوردن امتیاز خوب در آزمون آیلتس آشنا می‌کند.

گرفتن مدرک آیلتس

گرفتن گواهی آیلتس شامل آمادگی پیش از آزمون، تصویب نام در آزمون آیلتس، کمپانی در آن و به دست آوردن نمره‌ی آیتم قبول می‌شوند.
آزمون آیلتس در اکثری از نقاط جهان به مراد سنجش بضاعت و توان و مهارت‌های اشراف به لهجه انگلیسی داوطلبان برگزار می‌گردد.
امتحان آیلتس از نحوه برخی از شرکتهای که گزینه تایید سازمان سنجش باشند، در کشور‌ایران نیز برگزار می‌شود. شما می‌توانید به صورت اینترنتی و آنلاین به صفحه‌ی ثبت نام اینترنتی آزمون مراجعه کرده و حساس وارد نمودن داده ها آیتم نیاز و انتخاب زمانه و نزدیک‌ترین مکان برگزاری آزمون به محل اقامت خود، نسبت به تصویب اسم مبادرت نمایند.
قبل از تصویب اسم اینترنتی بایستی اطلاعات اضطراری را در گزینه نحوه‌ی پرداخت هزینه‌ی امتحان از موسسه‌ی گزینه لحاظ به دست آوردن کنید. سایت‌های بعضا از موسسه ها حساس درگاه پرداخت الکترونیکی هم هستند.

آموزش آیلتس آکادمیک و آموزش آیلتس جنرال

جنرال قبل از این که بخواهیم در گزینه فرایند گرفتن سند آیلتس نکاتی را بیان کنیم، خوبتر هست اهمیت گونه های آیلتس آشنا شویم.
آیلتس حیاتی ۲ دسته آزمون آکادمیک و جنرال است.
آزمون آکادمیک برای داوطلبانی مناسب هست که قصد ادامه تحصیل در بازه کارشناسی و مقاطع فراتر از کارشناسی را در دانشگاه‌های دارای انگلیسی زبان دارند. افرادی که قصد مهاجرت یا این که مسافرت به کشورهای انگلیسی زبان را داشته باشند، خوب تر هست در امتحان آیلتس جنرال یا آیلتس عمومی شرکت کنند.
هنگام ثبت نام اینترنتی باید دسته امتحان آیتم نظر خویش را تعیین نمایید.
واضح است که قبل از ثبت نام در آزمون، جهت شرکت در امتحان آیلتس می بایست مهارت‌های حتمی برای پاسخگویی به سوال ها مطرح شده در امتحان آیلتس را به دست آورید تا بتوانید نمره‌ی مورد قبول در این امتحان را به دست آوردن کنید.

آمادگی برای آزمون آیلتس

جهت آمادگی به جهت کمپانی در امتحان آیلتس می‌توانید در کلاس‌های آمادگی آزمون آیلتس که در شرکتهای تدریس گویش انگلیسی برگزار می‌شوند، شرکت کنید. بایستی گفت که امروزه اطلاعات اکثری در گزینه منابع آزمون آیلتس و دوره‌های آموزشی اینترنتی در دسترس داوطلبان است.
حتی می‌توانید مثال سوال ها امتحان آیلتس را از internet کاوش کنید.
بدین ترتیب چنانچه نمی‌خواهید هزینه‌ای بابت شرکت در کلاس‌های آموزش لهجه انگلیسی و کلاس‌های آمادگی امتحان آیلتس پرداخت نمایید، می‌توانید اهمیت پشتکار و اراده‌ی خویش مطالعات خود را افزایش دیتا و مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید.

موفقیت در آزمون آیلتس

برای موفقیت در آزمون آیلتس توصیه می‌کنیم راهکارهای ارائه شده در ادامه‌ی مطلب را مطالعه فرمایید.
آمادگی به جهت آزمون آیلتس به عبارتی طور که قبلاً گفته شد، آیلتس یکی از معتبرترین آزمون‌های دربین المللی احاطه به زبان انگلیسی است.
چنانچه قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا رشته‌ی MBA را دارید که به زبان انگلیسی تدریس می شود، بایستی نمره‌ی بالایی را به دست آورید، پس باید برای آن بسیار تلاش ککنید و هم با آزمون آیلتس آشنا باشید.

دوره آیلتس گویش آیلتس

در این کلاس آیلتس که به صورت ویدیویی ضبط شده است، شما با آزمون آیلتس آشنا می شوید و تمرین های مختلفی را هم انجا می دهد تا آمادگی لازم را برای آزمون آیلتس داشته باشید.

آیلتس به چه معناست

آیلتس (IELTS) مخفف سیستم آزمون در میان المللی گویش انگلیسی است. همین امتحان در بیش از ۱۱۰ مملکت برگزار می‌شود. همین آزمون سالانه در تعدادی تاریخ‌ مقرر شده و در ۲ مدل جنرال و آکادمیک برگزار می‌شود.
بسته به سازمانی که متقاضی دریافت پذیرش از آن هستید، می‌توانید در دوره‌های آموزشی آزمون آیلتس عمومی آیلتس یا این که آیلتس آکادمیک کمپانی کنید.
مدرک آیلتس به وسیله بیش از ۹۰۰۰ سازمان در سراسر عالم پذیرفته می‌شود.

برای آزمون آیلتس به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

آیلتس هر ۴ مهارت زبانی را آیتم آنالیز قرار می‌دهد: مهارت شنیداری، خواندن و فهم مطلب، نوشتاری و گفتاری.

شما باید در کل این مهارت‌ها را مهم احاطه کافی باشید. چون در طول دوره‌ی تحصیلی خویش به همه‌ی این مهارت‌های زبانی احتیاج خواهید داشت. بیایید کارهای روزمره خویش را تصور کنیم.
شما در سخنرانی‌ها کمپانی خواهید کرد، پس می بایست بتوانید آنچه استادان می‌گویند را بفهمید.
شما باید در مدت زمانه کوتاهی متون تخصصی طولانی را بخوانید.
از شما انتظار میرود تکالیف کتبی و شفاهی ارائه کنید. کمپانی در مباحث کلاس و پروژه‌های گروهی بخش مهمی از تجربه‌ی یادگیری شما هستند و در نمره‌ی پایانی شما نقش زیادی دارد.
بنابراین، شما نباید مهارت‌های صحبت کردن، شنیدن و فهم مطلب زبان انگلیسی را نادیده بگیرید.

نکته مهم آزمون آیلتس

اگر چه آیلتس یک امتحان انگلیسی است، اما شما ملزم به اشراف بر لهجه یا هجی انگلیسی نیستید.
آیلتس همه‌ی اشکال دارای انگلیسی زبان مادری را مانند لهجه‌های آمریکای شمالی، انگلیس، استرالیا و غیره را می‌پذیرد.
ممکن هست در کلاس درس شما، اساتید، همکلاسان شما اصلی لهجه‌های کاملاً متنوعی کلام کنند، پس می بایست بتوانید شناخت به اندازه از اشکال لهجه‌ها داشته باشید.

در آزمون آیلتس چه نمره‌ای برای کارشناسی ارشد نیاز است؟

نمره‌ی کلی در آیلتس از ۱ تا ۹ متغیر است.
طریق و مقیاس محاسبه با مهارت‌های مشخص و معلوم شده‌ در گویش انگلیسی مطابقت دارد.
نمره آیلتس ۱: به دست آوردن نمره‌ی ‌۱ نشان دهنده‌ی عدم احاطه داوطلب به لهجه انگلیسی است.
نمره آیلتس ۵: نمره‌ی ۵ امتیاز متوسطی به شمار می‌آید.
نمره آیلتس ۷: به دست آوردن نمره‌ی ۷ به این معنی میباشد که احاطه داوطلب به لهجه انگلیسی عالی است.
نمره آیلتس ۹: داوطلبانی که پیروز به به دست آوردن نمره‌ی ۹ شوند نیز کلیدی اشراف مضاعف عالی به زبان انگلیسی شناخته می‌شوند.
به جهت اخذ پذیرش در برهه زمانی کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های انگلیسی گویش بایستی نمره‌ی ۶.۵ یا فراتر را کسب کنید. البته می بایست گفت که هر دانشگاه‌ مقررات متمایز دارد، به جهت به دست آوردن داده ها عمده می‌توانید به وب سایت هر یک از دانشگاه‌ها مراجعه کنید.

ساختار امتحان آیلتس

امتحان آیلتس در تمام ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.
قسمت Listening یا شنیداری شامل ۴۰ سؤال میباشد که شما می بایست در ۳۰ دقیقه پاسخنامه‌ی همین قسمت را تکمیل کنید.
بخش آکادمیک تلاوت و شعور مطلب شامل ۴۰ سؤال هست و ۶۰ دقیقه به جهت پاسخگویی بهه سوالات این بخش وقت دارید.
بخش نوشتاری آکادمیک شامل ۲ مورد قضیه میباشد که در مدت ۶۰ دقیقه می بایست تکمیل شود.
قسمت Speaking یا گفتاری بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه طول می‌کشد.
در طی بخش گفتاری، شما اهمیت یک شخص آزمون گیرنده، به شکل رو در رو حرف خواهید کرد.
نحوه‌ی کسب نمره‌ی بالا در آزمون آیلتس او‌لین تراز از مراحل گرفتن گواهی آیلتس داشتن تسلط نسبی به لهجه انگلیسی است.
به کلمه ساده‌تر به جهت دستیابی به نمره‌ی عالی جهت اخذ پذیرش در بازه زمانی کارشناسی ارشد، بایستی مطمئن گردید که به زبان انگلیسی مسلط هستید.
تنها بعد از این‌که پایه‌ی قوی داشته باشید (تسلط بر گرامر استاندارد انگلیسی، داشتن دایره‌ی گسترده‌ی واژگان، تسلط در فهم و شعور مطلب، بضاعت نوشتن اصلی گرامر عالی و واژگان غنی، بضاعت و توان گوش دادن و فهم بالای شنیداری، و کلام کردن) می‌توانید گام بعدی را بردارید.

مدت زمان لازم برای آمادگی برای آزمون آیلتس

مدت زمانه واجب برای بهبود سطح کلی انگلیسی شما، بسته به تراز آغاز و شدت مطالعه‌ی شما متعدد خواهد بود. پس از آن باید مدتی وقت بگذارید تا با الزامات خاص آیلتس آشنا گردید و به قالب امتحان عادت کنید.

مهم ترین نکات شروع یادگیری آیلتس

مهم ترین نکات برای به دست آوردن نمره خوب در آزمون آیلتس

1. مهیا سازی خود را هر چه سریع‌تر شروع کنید و پیشرفت خود را به طور مکرر در اختیار گرفتن کنید.

2. به روشی منظم اقدام به یادگیری گرامر استاندارد زبان انگلیسی نمایید.

3. همواره ۴ مهارت‌ انگلیسی (گوش دادن، سخن کردن، خواندن، و نوشتن) را تمرین نمایید و از هیچ کدام از همین مهارت‌ها بی خبر نشوید.

4. از هر فرصتی برای برقراری رابطه به گویش انگلیسی، به شکل شفاهی و کتبی استعمال کنید.

5. دایره‌ی واژگان خویش را غنی کنید. همین امر یک شبه اتفاق نمی‌افتد. دست‌کم هر روز ۱۰ کلمه‌ی تازه یاد بگیرید.

6. متن‌های طولانی‌تر را که در زمینه‌های متفاوت موضوعی مانند مدیریت، امور مالی، فرهنگ، تاریخ، علم ها و غیره را بخوانید. 

7. به خبر‌ها انگلیسی گوش دهید و فیلم‌های برنامه تلویزیونی در موضوعات مختلف را به گویش انگلیسی مشاهده کنید.

8. سخن نمودن حیاتی سایر سخنرانان انگلیسی در مورد خودتان را تمرین کنید. می‌توانید در مورد موضوعات متمایز نظیر سرگرمی، علاقه‌مندی‌ها، زندگی روزمره، خانواده، شغل، رویاها و آرزوها حساس نیز کلام کنید.

9. پس از این که اساس و مبنا کاملی از دانش و مهارت‌های لهجه انگلیسی را کسب کردید، به یک دوره‌ی آمادگی آیلتس بپیوندید یا حیاتی یک معلم حرفه‌ای آیلتس کار کنید.

10. چنانچه مطمئن نیستید که آیا آمادگی واجب برای آزمون آیلتس را دارید ، در یک آزمون تعیین سطح کمپانی نمایید و از یک مربی حرفه‌ای در آیتم سطح و مراحل بعدی تدریس خویش مشورت بگیرید.

11. در انتها دوره‌ی آمادگی آیلتس، چندین هفته قبل از تاریخ برگزاری آزمون، حساس کمپانی در آزمون‌های آزمایشی آمادگی واجب جهت کمپانی در امتحان واقعی را کسب کنید. هدف از آمادگی به جهت آزمون آیلتس همین میباشد که اطمینان حاصل نمایید که به زبان انگلیسی کاملاً مسلط هستید.

کلاس آیلتس در تهران

در این کلاس آیلتس که به صورت ویدیویی ضبط شده است، شما با آزمون آیلتس آشنا می شوید و تمرین های مختلفی را هم انجا می دهد تا آمادگی لازم را برای آزمون آیلتس داشته باشید.

دانشگاه‌ها انتظار دارا‌هستند که شما در هر ۴ مهارت اهمیت تسلط یکسانی باشید. براین اساس آمادگی برای جلسه‌ی آیلتس فقط به معنای کسب نمره‌ی خوب در همین آزمون نیست.

مهم‌ترین نکات قبل از آزمون آیلتس

مهم‌ترین نکته پیشرفت و بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی شما است.
یکسری نکته‌ی اهمیت در آیتم روز برگزاری امتحان آیلتس شب قبل از امتحا

1. عالی بخوابید: اطمینان حاصل کنید که شب قبل از امتحان آیلتس به اندازه‌ی کافی استراحت کنید.
چون خستگی تاثیر مستقیمی بر توان شما در تمرکز می‌گذارد. صبحانه بخورید: قبل از آزمون غذای خوب بخورید.

2.وقتی گرسنه نباشید قطعاً مغز شما خوب تر عمل می‌کند. لباس راحتی بپوشید:
لباس‌های مناسب بپوشید تا شما تا تمرکزتان به نیز نخورد.

3. لباس‌های خیلی تنگ نپوشید و همین حقیقت را در لحاظ بگیرید که اتاق آزمون ممکن میباشد سرد یا گرم باشد، بنابراین همت کنید به صورت لایه‌ای لباس بپوشید.

4. همراه خود نوشیدنی مقوی به جلسه‌ی آزمون ببرید: شما مجاز به داشتن یک بطری آب آشامیدنی، مداد، پاک کن و گذرنامه به سالن امتحانات هستید. البته به جای آب می‌توانید یک بطری سودا یا نوشیدنی انرژی زا مصرف کنید تا تدبیر و قند خون خویش را بالا نگه دارید. نوشابه حاوی کافئین قند است.

5. به املای صحیح و نکات نگارشی اعتنا کنید: نکات املایی و نگارشی در کل امتحان آیلتس فراوان مهم هستند و در صورتی که پاسخ‌های شما اصلی املای غلط باشد یا از اصول نگارشی درست پیروی نکنید، امتیاز خویش را از دست می‌دهید.

6. به محدودیت‌های تعداد واژه و کلمه در پاسخ‌ها توجه کنید: به خاطر داشته باشید که درصورتیکه پاسخ شما حیاتی بیش از حد مجاز لغت ها باشد، نمره‌ی خود را از دست خواهید داد. بنابراین به توضیحات سوال ها توجه کنید. برای نمونه بعضا سوالات از شما می‌خواهند که پاسخ مهم توضیح “بیشتر از سه واژه نباشند”. سوال‌های بخش نوشتاری بایستی میان ۱۵۰ تا ۲۵۰ واژه پاسخ داشته باشند.
نکاتی راجع به بخش امتحان نوشتاری آیلتس در نوشتار خویش از انگلیسی گفتاری و رسمی نیکی خیابانی استعمال نکنید.

7. ابتدا مسئله دوم یا همان تسک ۲ را بنویسید، چرا که عمده به نمره‌ی تمام شما کمک می‌کند. اطمینان حاصل کنید که دست نوشته‌ی شما خوانا، تروتمیز و تمیز است. در صورتی که خط خوشگل و خوانایی ندارید، قبل از آزمون روی همین مهارت خود فعالیت کنید. نکاتی درباره بخش آزمون گفتاری آیلتس (مصاحبه) قبل از اینکه به پرسش ها پاسخ دهید، حیاتی اعتنا به سوالات گوش دهید.

8. اگر مطمئن نیستید که به چه سؤالی می بایست جواب دهید، خوبتر است به سوال پاسخ ندهید. می‌توانید از مجری برگزار کننده‌ی امتحان بخواهید که سؤال را به جهت شما تکرار کند. مطمئن و آهسته باشید و کل تلاش خود را بکنید.

نکاتی درباره ریدینگ آیلتس

نکاتی درباره ی بخش آزمون خواندن و فهم و شعور مطلب آیلتس وقت متعددی را صرف سؤالاتی نکنید که نمی‌توانید به جهت آن‌ها پاسخی بیابید.
در همین شرایط خوبتر می باشد به سؤال بعدی بروید و در رخ داشتن وقت دوباره به آن سوال برگردید.
قبل از خواندن هر متن، کل پرسش ها را بخوانید و کلمات با را زیرنویس کنید. نکاتی در خصوص بخش شنیداری امتحان آیلتس امتحان شنیداری آیلتس قبل از گوش دادن فایل‌ها، سوال ها را تحلیل کنید.
اطمینان حاصل نمایید که می‌توانید تاریخ‌ها را به صورت صحیح بنویسید. چنانچه در شنیدن فایل‌ها مشکلی دارید، دست خود را بالا ببرید و خواهش امداد کنید. تلفظ‌های انگلیسی و آمریکایی را تمرین کنید، چون بعضی از اعداد و ارقام و لغات گوناگون تلفظ می‌شوند.

فرایند گرفتن مدرک آیلتس

فرایند گرفتن مدرک آیلتس کلیدی به دست آوردن نمره‌ی آیتم قبول در آزمون انتها می‌یابد.
طبق معمول نمرات آخری تا سیزده روز سپس از برگزاری امتحان اعلام می‌شوند. امکان ارسال نتیجه‌ی امتحان آنگاه از اعلام نتیجه های به ۵ کالج و موسسه به رخ مجانی قابلیت پذیر است.‌
شما این امکان را دارید که تا ۱ ماه سپس از امتحان اقدام به ارسال نتیجه های آزمون آیلتس به دانش کده یا موسسه‌ی گزینه نظر خود را بکنید.
البته چنانچه عمده از ۱ ماه از تاریخ آزمون قبلی باشد، یا این که داوطلب بخواهد که نتیجه‌ی امتحان خود را به دانشگاه‌های بیشتری ارسال نماید، بایستی هزینه‌ی ارسال کارنامه را پرداخت نماید.
هر آنچه که می بایست در گزینه آزمون و سند آیلتس بدانید گواهی آیلتس یکی از معتبرترین مدرک‌های بین‌المللی گویش انگلیسی است.

چرا داشتن مدرک آیلتس اهمیت است؟

بیش از قریه هزار سازمان جهانی سند آیلتس را به تیتر یک سند دارای گویش انگلیسی می‌شناسند.
بنابراین درصورتیکه شما با سند آیلتس باشید، می‌توانید مطمئن باشید که اکثری از شرکت ها آموزشی، کارفرمایان و دفتر ها دولتی دانشگاه‌های برتر مدرک گویش انگلیسی شما را خواهند پذیرفت.
همانطور که می‌دانید شرط ورود به بازار کسب و عمل و اخذ پذیرش شرکت های آموزشی خوب در کشورهای انگلیسی لهجه و دانشگاه‌های بین‌المللی که واحدهای آنها به لهجه انگلیسی ارائه می‌شوند، مسلط بودن به لهجه انگلیسی و داشتن سند دارای گویش است.
امتحان آیلتس یکی از از پیشگامان چک کردن مهارت‌های لهجه انگلیسی در سی سال گذشته است. در صورتی که قصد مهاجرت به کشورهایی مثل استرالیا، کانادا، نیوزلند و بریتانیا را دارید، بایستی بگوییم که داشتن گواهی آیلتس به جهت شما یکی از از مدارک اضطراری است.
گواهی لهجه انگلیسی آیلتس در بیش از ۱۴۰ کشور اهمیت اعتبار است. موسساتی که سند گویش آیلتس را به تیتر یک سند اعتبار و قابل قبول می‌شناسند کلمه میباشند از: دانشگاه‌ها، مدرسه‌ها، کالج‌ها، موسسه ها آموزشی، و شرکت های فنی و حرفه‌ای دفاتر دولتی و سازمان‌های مهاجرتی موسسات صنعتی و حرفه‌ای کارفرمایان شرکت‌های بین المللی بایستی بیشتر کرد که هر کدام از دانشگاه‌ها و شرکتهای بین‌المللی برای قبول نمودن خواهش اخذ پذیرش یا شروع به کار شما، داشتن استانداردهای مشخصی را به جهت مرحله لهجه انگلیسی معین می‌کنند.
خوبتر می باشد قبل از شرکت در آزمون، مدارک گزینه قبول موسسه‌ی آموزشی یا این که شرکتی که در آن قصد شروع به کار را دارید بررسی نمایید و بعد خود را به جهت قبولی مهم نمره‌ی گزینه قبول آن موسسه مهیا کنید.
اصلی مراجعه به پیوند پایین می‌توانید دانش گاه یا شرکت بین‌المللی مورد نظرتان را کاوش کرده و نمره‌ی گزینه قبول سند گویش آیلتس آن موسسه را بیابید. https://takeielts.britishcouncil.org/organisations/organisations-recognise-ielts

برگزاری امتحان آیلتس به چه شکل است؟

آزمون آیلتس توسط مجموعه‌ای از افراد متخصص در زمینه‌ی چک کردن زبان انگلیسی طراحی و برگزار می‌شود.
همین امتحان بوسیله دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود. همین امتحان کل مهارت‌های احاطه به گویش انگلیسی داوطلبان را مورد سنجش و چک کردن قرار می‌دهد. نمره‌ی به دست آوردن شده در آزمون آیلتس بوسیله داوطلب، می‌تواند مقدار آمادگی و مهارت وی را برای ورود به شغل یا این که بازه تحصیلی تازه نشان دهد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.