استخدام به عنوان مهم ترین جنبه های مدیریت منابع انسانی

0 Comments

[ad_1]

مدیریت منابع انسانی تئوری های تمرکز در روش استخدام و گزینش و برجسته مزایای استفاده از مصاحبه های کلی ارزیابی و تست روانسنجی به عنوان کارمند انتخاب فرآیندهای. فرآیند استخدام می تواند داخلی یا خارجی و یا همچنین می تواند آنلاین و شامل مراحل استخدامی سیاست, تبلیغات, شرح شغل, کار, روند برنامه, مصاحبه, ارزیابی, تصمیم گیری, قانون انتخاب و آموزش (Korsten سال 2003 Jones et al, 2006).

نمونه هایی از استخدام سیاست ها در بخش بهداشت و درمان و کسب و کار و یا بخش های صنعتی می تواند به ارائه بینش در مورد نحوه استخدام, سیاست های مجموعه مدیریتی و اهداف تعریف شده است. استخدام موفق روشها عبارتند از: تجزیه و تحلیل کاملی از کار و شرایط بازار کار و مصاحبه و همچنین آزمون های روان سنجی برای تعیین امکانات از متقاضیان. کوچک و متوسط (SMEs) همچنین تمرکز بر مصاحبه و ارزیابی با تاکید بر تجزیه و تحلیل شغل, عاطفی, هوش جدید و یا بی تجربه متقاضیان و مسئولیت اجتماعی شرکت ها (CSR). تکنیک های دیگر انتخاب شده اند که توضیح داده شده شامل انواع مختلف مصاحبه در سینی ورزش, نقش بازی, فعالیت های گروه ،

استخدام مرکزی تقریبا به هر فرآیند مدیریت و شکست در استخدام می تواند به ایجاد مشکلات برای هر شرکت از جمله اثر سوء بر سودآوری آن و سطح نامناسب از نیروی انسانی و یا مهارت. ناکافی استخدام می تواند منجر به کمبود نیروی کار و یا مشکلات در مدیریت تصمیم گیری و فرآیند استخدام می تواند خود را بهبود با پیروی از تئوری های مدیریت. فرآیند استخدام می تواند بهبود یافته در پیچیدگی با راجرز هفت نقطه طرح Munro-Frasers پنج برابر درجه بندی سیستم آزمون های روانی و مصاحبه های شخصی و غیره. توصیه هایی برای خاص و متفاوت انتخاب سیستم های حرفه و تخصص داده شده است. ملی جدید انتخاب سیستم برای روانپزشکان بیهوشی و دندانپزشکی جراحان مطرح شده در انگلستان بخش بهداشت و درمان.

استخدام است اما نه فقط یک انتخاب ساده فرآیند و نیاز به مدیریت تصمیم گیری و برنامه ریزی های گسترده ای برای استخدام مناسب ترین نیروی انسانی است. رقابت در میان کسب و کار سازمان برای استخدام بهترین پتانسیل افزایش یافته است و تمرکز بر نوآوری و مدیریت تصمیم گیری و انتخاب هدف به استخدام تنها بهترین نامزدها که با توجه به فرهنگ سازمانی و اخلاق و آب و هوای خاص به این سازمان (Terpstra, 1994). این امر به معنای آن است که مدیریت به طور خاص به دنبال نامزدهای بالقوه قادر به کار به عنوان یک تیم بازیکن خواهد بود بسیار مهم در هر تاریخ و موقعیت مدیریت.

انسانی مدیریت منابع روش در هر کسب و کار سازمان متمرکز در جلسه شرکت اهداف و تحقق برنامه های راهبردی از طریق آموزش پرسنل در نهایت بهبود عملکرد شرکت و سود (Korsten, 2003). روند استخدام نمی کند با این حال با پایان دادن به نرم افزار و انتخاب حق مردم است اما شامل حفظ و حفظ کارکنان انتخاب شده است. با وجود خوبی کشیده شده طرح در گزینش و استخدام و دخالت واجد شرایط تیم مدیریت فرآیندهای استخدام و به دنبال آن شرکت می تواند به صورت قابل توجهی از موانع در پیاده سازی. تئوری های مدیریت منابع انسانی ممکن است ارائه بینش در مورد بهترین روش برای استخدام اگر چه شرکت ها را مجبور به استفاده از خود را در خانه مهارت های مدیریت به درخواست عمومی نظریه های خاص سازمانی زمینه.

کتابشناسی

Jones, David A.; Shultz جوناس, W.; Chapman, Derek S. (2006) استخدام از طریق تبلیغات کار: اثرات شناختی پیچیدگی در تصمیم گیری های بین المللی مجله های انتخاب و ارزیابی دوره 14, شماره 2, صفحات 167-179(13)

Korsten A. D. (2003) در حال توسعه یک برنامه آموزشی برای اطمینان از کارمندان نگه دارید تا با پویایی مرکز مدیریت مجله مدیریت امکانات, مدیریت, دوره 1, شماره 4, صفحات 365-379(15)

مقالات برای شما (2006) “P/HR/254. مدیریت منابع انسانی: روش گزینش و” در دسترس از http://www.coursework4you.co.uk/sprthrm18.htm [22/06/2006]

مقالات برای شما (2006) “E/HR/21. با استفاده از مربوطه چارچوب و نظریه انتقادی ارزیابی گزینش و ارزیابی فرآیندهای مورد استفاده توسط یک سازمان است که شما با آن آشنا هستند کمک می کند. چگونه آن را کمک به عملکرد سازمان?”, در دسترس از http://www.coursework4you.co.uk/sprthrm18.htm [21/06/2006]

Shipton هلن; Fay دوریس; غرب, Michael; Patterson, Malcolm; Birdi کمال (2005) مدیریت مردم برای ترویج نوآوری, خلاقیت و نوآوری, مدیریت, دوره 14, شماره 2, صفحات 118-128(11)

Terpstra D. E. (1994) مدیریت منابع انسانی: یک کلید به رقابت تصمیم گیری مدیریت, دوره 32, شماره 9, صفحات 10-14(5)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *