انواع نارساخوانی و استراتژی برای موفقیت

0 Comments

[ad_1]

آوریل 2nd خوانده در سراسر امریکا روز به افتخار Dr. Seuss’ تولد. همه ما می دانیم چگونه خواندن مهم است نه تنها برای ما موفقیت در مدرسه است اما به موفقیت ما در زندگی به عنوان به خوبی. فکر می کنم مورد چقدر شما به عنوان خوانده شده در طول روز خود را; همه چیز از تلویزیون راهنمای منوها در رستوران به یک کتاب خوب به برچسب های مواد غذایی و پست الکترونیکی. این لیست می تواند بر روی بروید.

بسیاری از کودکان و مبارزه با مهارت های خواندن. خواندن اختلالات شایع ترین تشخیص اختلال یادگیری در امریکا است. اکثر کودکان تشخیص داده می شوند به عنوان داشتن یک رشدی به اختلال خواندن هر چند در یک زمان تمام خواندن اختلالات طبقه بندی شده تحت عنوان نارساخوانی. اما استفاده از این اصطلاح ناسازگار بود که منجر به سردرگمی در میان مربیان ، والدین و روانشناسان. بنابراین این اصطلاح این است که دیگر استفاده می شود به عنوان به طور کلی عنوان برای خواندن معلولیت.

آنچه که نارساخوانی? نارساخوانی اختلال در توانایی یادگیری به عنوان خوانده شده. آن است که یک بیماری عصبی است که ناشی از شنوایی یا بینایی یا مشکلات از ضعیف خواندن دستورالعمل. وجود دارد انواع مختلفی از اختلال نارساخوانی است که یک کودک می تواند تجربه; این خدمات عبارتند از:

عمیق نارساخوانی در حال حاضر زمانی که یک کودک دارای مشکل در نوشتن حروف و کلمات با یکپارچه سازی تلفن های موبایل از حروف با درک معانی کلمه و در هنگام تلفظ کمتر کلمات آشنا است.

تحت اللفظی نارساخوانی در حال حاضر زمانی که کودک مشکل شناسایی و یا نامگذاری نامه تطبیق حروف بزرگ و حروف کوچک و مطابق با نامه برای تلفن های موبایل خود را.

غفلت نارساخوانی در حال حاضر زمانی که یک کودک غفلت یک طرف از کلمات است. این می تواند رخ دهد در هر دو سمت چپ و یا سمت راست است و نه نتیجه مشکلات بینایی. آن است که قابل توجه ترین در طولانی کلمات برای مثال یک فرد ممکن است به عنوان خوانده شده “maginable” به صورت “غیر قابل تصور”.

نارساخوانی واجی در حال حاضر زمانی که یک کودک دارای مشکل صدایی کردن کلمات. آنها می توانند خواندن کلمات است که آشنا هستند اما مشکل در خواندن کلمات ناآشنا.

خالص نارساخوانی در حال حاضر زمانی که یک کودک مشکل با خواندن اما تجربه هر گونه مشکل با نوشتن.

معنایی نارساخوانی در حال حاضر زمانی که یک کودک است مشکل را با معنای کلمات. این سردرگمی منجر به مشکل خواندن. آنها ممکن است می گویند مترادف, antonym یا تابع از کلمه. برای مثال آنها ممکن است به عنوان خوانده شده “گربه” به عنوان “سگ” یا “آموزش” به عنوان “تدریس”.

املا نارساخوانی در حال حاضر زمانی که یک کودک دارای مشکل خواندن هر دو آشنا و ناآشنا کلمات و مشکل شناسایی حروف. آنها ممکن است خواندن کلمات یک حرف در یک زمان حتی با آن کوتاه است کلمه آشنا.

کلمه نارساخوانی در حال حاضر زمانی که یک کودک می تواند خواندن نامه های فردی از کلمه اما قادر به خواندن کلمه.

وجود دارد بسیاری از چیزهایی هستند شما می توانید انجام دهید برای کمک به یک کودک با ناتوانی خواندن. این نکات می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کمک به هر کودک با موفقیت کامل خواندن فعالیت نه فقط کسانی که با خواندن ناتوانی است.

آن ممکن است مفید برای شکستن طولانی خواندن انتساب به تکه های کوچکتر برای کمک به کودک احساس موفق تر است. نگاهی به یک استراحت کوتاه بین خواندن بخش به طوری که آنها نه احساس ضعف کار است.

برای کمک به درک مطلب ساخت پس زمینه اطلاعات قبل از خواندن. بحث در مورد آنچه که این داستان در مورد (شما معمولا می توانید یک ایده خوب را بر اساس عنوان و پوشش هنر). بپرسید آنچه آنها در مورد این موضوع. این کمک می کند ایجاد نقاط مرجع به طوری که کودک می تواند مربوط به آنچه در جریان است در داستان به چیزی است که آنها انجام داده اند و یا آموخته است. نوشتن (یا قرعه کشی) داستان نقشه به عنوان داستان پیشرفت است. این کمک می کند تا کودک انتخاب کردن اطلاعات مهم در داستان و همچنین کمک می کند تا آنها را برای یادگیری این جریان و سازمان از داستان است. این خلاصه ای از داستان می تواند در حفظ و نگهداری به عنوان آنها می توانید استفاده از آن به “refresh” حافظه خود را.

اگر ممکن است خواندن گذشت قبل از اینکه کودک. به این ترتیب شما می توانید بحث در مورد واژگان در داستان قبل از آنها در واقع آن را بخوانید. سپس زمانی که آنها می آیند به کلمه در داستان آنها تا به حال برخی از تجربه با آن و بهتر ممکن است قادر به خواندن آن است که کمک می کند تا حفظ جریان حکم که ایدز در درک. انجام بررسی برای درک واژگان کلمه برای اطمینان از آنها به یاد داشته باشید آنچه در آن به معنی. اگر ممکن است به خواندن داستان قبل از اینکه کودک نظارت بر واژگان به عنوان آنها به عنوان خوانده شده. هنگامی که آنها به پایان جمله بحث در مورد لغات و آنچه در آن به معنی در آن جمله است.

هنگامی که کودکان مبارزه با خواندن آنها نیاز به نشان داده شده است که خواندن می تواند لذت بخش است و می تواند کمک به آنها در یادگیری در مورد جهان اطراف آنها را. در اینجا برخی از ایده های برای ساخت خواندن لذت بخش:

1) بازدید از کتابخانه محلی خود را (حضوری یا آنلاین) برای پیدا کردن چه نوع از خواندن برنامه های آنها. برخی از ارائه داستان, زمان, سازمان, مطالعه, برنامه, برنامه های فردی و رویدادهای خاص ، نقد و بررسی ارائه خود را به دیدن اگر وجود دارد چیزی است که فرزند شما ممکن است لذت ببرید. این فعالیت ها را به کودکان اجازه می دهد برای ارتباط برقرار کردن با کتاب در راه های مختلف از در مدرسه که ممکن است آنها را تشویق به خواندن.

2) جفت کتاب ها با کتاب بر روی سی دی (یا دستگاه پخش MP3 خود را). به این ترتیب آنها می توانید به عنوان خوانده شده همراه با کتاب های صوتی. این کمک می کند تا تقویت بینایی کلمات به عنوان آنها می توانند خواندن این همراه با بخش صوتی. این کمک می کند تا آنها را یاد بگیرند کلمات ناآشنا به عنوان آنها در حال شنیدن آنها به عنوان خوانده شده با صدای بلند در حالی که به دنبال کلمه چاپ شده. همچنین کمک می کند تا کودک به شنیدن داستان به عنوان خوانده شده با سرعت و ریتم است که کمک می کند تا با به طور کلی از درک داستان.

**فرزند شما ممکن است مانند خود را به کتاب های صوتی با خواندن یک داستان به یک دستگاه ضبط. سپس پس از آن می توانید گوش دادن به خود را به عنوان خوانده شده داستان به عنوان آنها به دنبال همراه با این کتاب.

3) تماشای تلویزیون است. در حالی که این صدا ممکن است مانند یک ایده عجیب و غریب وجود دارد که خواندن و تاب به آن است. به نوبه خود بر روی بسته captioning گزینه در حالی که آنها در حال تماشای مورد علاقه خود را نشان می دهد. به این ترتیب آنها می توانید به عنوان خوانده شده همراه با آنچه شخصیت می گویند. این شبیه به زیر را همراه با کتاب های صوتی, اما آن را اجازه می دهد تا کودک را نیز ببینید چه اتفاقی می افتد, که می تواند کمک با واژگان و درک مطلب. اضافه کردن یک DVR برای این فعالیت ممکن است مفید باشد اگر کودک نیاز به مکث و یا عقب آن را بخوانید و یا تماشای آن را دوباره.

4) ایجاد یک مجموعه ای از کارت های لغات. یک عرشه از کارت های بازی و نوشتن یک کلمه واژگان در هر کارت (شما می توانید آن را به طور مستقیم بر روی کارت و یا در نوار پوشش و چوب آن را به وسط یا پشت کارت). در ادامه با اضافه کردن کلمات تا زمانی که شما با استفاده از تمام 52 کارت است. پس از اضافه کردن کلمات جدید به بازی یک بازی با ورق مانند “برو ماهی”. زمانی که کودک می شود و یک کارت با یک کلمه در آن باید به آنها بگویید که چه کلمه به این معنی به عنوان بخشی از خود را به نوبه خود. شما همان را انجام دهید و خود را به نوبه خود برای کمک به آنها در یادگیری تعاریف. شما همچنین می توانید با استفاده از این برای املا تمرین. هنگامی که شما یک کارت با یک کلمه در آن به کودک بگویید کلمه و آنها را طلسم آن یا نوشتن آن را پایین و یا املای آن را با صدای بلند.

5) موسسه خانواده خواندن شب که در آن هر عضو خانواده نشسته و بی سر و صدا با هم برای یک دوره کوتاه از زمان (مانند 20 دقیقه). این کمک می کند تا نشان دهد که حتی بزرگسالان خواندن کتاب و خواندن می تواند لذت بخش و استرس و فعالیت است. برای خواندن این زمان نگران نباشید در مورد به کارگیری هر گونه استراتژی فقط اجازه دهید آنها را بخوانید. به خصوص مهم است تا مطمئن شوید که آنها در حال خواندن چیزی است که در سطح خود را به طوری که آنها نه حوصله و یا مبارزه در طول این زمان.

خود را به طور کلی هدف این است که برای کمک به آنها را تبدیل به موفق تر خوانندگان اما به یاد داشته باشید آن را به یک s استرس و لذت بخش به عنوان امکان پذیر است. تمرین خواندن در خارج در یک روز خوب, اجازه دهید کودک انتخاب کتاب آنها می خواهم به عنوان خوانده شده. اگر فرزند شما شروع به نشان دادن سرخوردگی و خستگی یک استراحت و دوباره به آن کمی بعد زمانی که آنها ممکن است بیشتر مایل به قرار دادن در تلاش است. به یاد داشته باشید اگر آنها در حال مبارزه با خواندن در مدرسه آنها در حال رفتن به می خواهم به خانه آمده و مبارزه بیشتر از آن فکر می کنم از راه هایی برای تشویق فرزند خود را به خواندن و کمک به آنها در پیدا کردن راه هایی برای خواندن لذت بخش آیا آنها را به خواندن ناتوانی یا نه!

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *