اهداف است که منجر به شادی و رفاه

زبانک  > متفرقه >  اهداف است که منجر به شادی و رفاه
0 Comments

[ad_1]

من هم قرار داشته اند شش نوع از اهداف است که تحقیقات نشان می دهد به احتمال زیاد منجر به شادی و رفاه: مهربان و هماهنگ رویکرد تسلط به چالش کشیدن خودمختار. (C. H. A. M. C. A.). اغلب حداقل مطلوب همتایان از این نوع اهداف عبارتند از: Self-image, وسواس اجتناب عملکرد آسان کنترل بود (S. O. A. P. E. C.). با هم این نوع اهداف را می توان به 6 تناقضات. بیایید نگاهی به هر یک.

مهربان/تصویر

دلسوز اهداف عبارتند از کمک به دیگران. با مهربان اهداف شما فقط خوشحال و راضی به دیدن شخص دیگری موفق به عنوان شما را خوشحال در مورد موفقیت خود را. تصویر اهداف مورد همه نگران بودن در مورد چگونه به شما نگاه به دیگران است. داشتن اعتماد به نفس اهداف مربوط به استرس و اضطراب به عنوان شما به طور مداوم نگران حال ارزیابی توسط افراد دیگر. در مقابل داشتن و مهربان اهداف مربوط به شادی و خوبی بودن.

هماهنگ/وسواس

هماهنگ اهداف اهداف است که مخلوط به خوبی با دیگر جنبه های زندگی خود را. وسواسی اهداف اهداف است که شما به دنبال خستگی ناپذیر با وجود آشکار آسیب به خود و دیگران در اطراف شما و یا روابط مهم در زندگی خود را. برای مثال در حال حرکت به شهر دیگری برای کار از رویاهای خود را با وجود ریشه کنی بچه های خود را و خود را تهدید ازدواج. شما ممکن است رسیدن به هدف خود را اما نمی شود از آن راضی است. شادی و رفاه می آید از داشتن بیشتر هماهنگ اهداف است.

رویکرد/اجتناب

مجموعه اهداف خود را به طوری که شما در حال حرکت به سمت چیزی (رویکرد) به جای به دور از چیزی (اجتناب). آن را آسان تر است به تدبیر یک برنامه عمل است که حرکت شما به سمت چیزی است که شما نیاز دارید و یا می خواهید از دور شدن از چیزی. اجتناب اهداف می تواند reformulated به رویکرد اهداف است. مثلا “من می خواهم به از دست دادن وزن” می تواند reformulated به “من می خواهم به قادر به اجرای پله بالا بدون در حال اجرا از نفس”. این هدف خواهد شد به احتمال زیاد شامل ورزش بیشتر به عنوان به خوبی به عنوان دیگر رفتارهای ارتقاء دهنده سلامت. کاهش وزن نیز خواهد شد و به احتمال زیاد ناشی از شیوه زندگی جدید خود را.

تسلط/عملکرد

مردم با تسلط اهداف به دنبال به یادگیری و درک چیزی جدید. مردم با عملکرد و اهداف به دنبال به دست آمده مطلوب قضاوت از دیگران است. داشتن تسلط به اهداف است و بیشتر مربوط به پایداری در برابر سختی است, طبیعی است که به دلیل رضایت می آید کمتر از نتیجه نهایی از از یادگیری است که می گیرد در طول فرایند تلاش به سوی هدف است. مردم با تسلط اهداف نیز کمتر نگران توانایی خود را در سطح. آنها را شکست به عنوان یک فرصت برای رشد به عنوان یک فرد. مردم با عملکرد و اهداف نگران هستند با سطح توانایی و مشاهده تلاش به عنوان نشانه ای از عدم توانایی. آنها همچنین احتمال بیشتری برای انتخاب آسان اهداف با احتمال بالاتر از موفقیت است که آنها را مانع از رسیدن به پتانسیل کامل خود را.

چالش/آسان

برای حفظ انگیزه اهداف باید به اندازه کافی چالش برانگیز به عنوان شما را خسته اما به اندازه کافی واقعی به عنوان به نه دلسرد کردن شما. یک تعادل مناسب است وجود داشته باشد بین سطح توانایی خود و اهداف شما در تنظیم. برای مثال کاهش بار, برای بالا جهنده است به احتمال زیاد به نگه داشتن بلوز با انگیزه است. یکی دیگر دست داشتن هدف ساخت بالا-پرش تیم المپیک در 52 سال سن ممکن است غیر واقعی است. این به این معنا نیست که شما نمی توانید به اهداف تعیین شده که بیشتر به چالش کشیدن از سطح درک خود را از توانایی می تواند اداره کند. با این حال, شما باید قادر به تصور کنید که شما در حال رفتن به قادر به گرفتن گام های لازم برای رسیدن به آن. است که برای پر کردن شکاف بین سطح فعلی خود را از توانایی و سطح توانایی مورد نیاز برای رسیدن به هدف. دستیابی به اهداف چالش برانگیز شما را با ارائه یک سطح بیشتری از رضایت رشد شخصی و ارزش خود نسبت به اهداف آسان. مردم اغلب اهداف آسان زمانی که آنها می ترسند که آنها با شکست مواجه خواهد شد اگر این مجموعه بیشتر به چالش کشیدن اهداف است.

مستقل/کنترل

مستقل انگیزه بدان معنی است که شما در حال هدایت به سمت یک هدف به دلیل انگیزش درونی. انگیزش درونی به این معنی است که شما نیاز به هر گونه پاداش های خارجی مانند پول ستایش یا وضعیت بهبود برای شما به نگه داشتن علاقه مند به فعالیت است. فعالیت خود را با ارزش است به شما. برای مثال هدف خود برای تبدیل شدن به سالم انجام خواهد شد پاداش خود را در ساخت شما احساس بهتری در مورد خودتان. اگر شما یک خارجی پاداش برای فعالیت های شما را در حفظ و انجام فعالیت بدون آن. این متفاوت از کنترل انگیزه. با کنترل انگیزه و هدف شما ناشی از چیزی که شما باید انجام دهید برای مثال جلسه سهمیه یا اهداف کار اعمال شده توسط خود کارفرما. اگر تنها دلیل شما برای دستیابی به یک هدف خارجی است پاداش آن یک کنترل-با انگیزه و هدف است. رفاه و شادی همراه است با اهداف که مستقل با انگیزه است.

نه همه اهداف خود باید C. H. A. M. C. A. زمینه مهم است. در برخی از مواقع ما نیاز به تعیین اهداف است که بسیار آسان است اگر چیزی است که ما درک آسان بودن باید انجام شود. گاهی اوقات اهداف ما نیز کنترل شده توسط پاداش به عنوان زمانی که ما در محل کار هستند و نیاز به دریافت کار انجام می شود. ما نیز ممکن است در مورد ما خود تصویر به طوری که ما نمی نشان می دهد تا به کار به دنبال مانند یک ظرف غذا. همچنین گاهی اوقات O. K. به می خواهید به انجام, به عنوان مثال در حالی که بازی یک ورزش رقابتی. ما همچنین ممکن است بخواهید برای جلوگیری از چیزهایی مانند ابتلا به سرماخوردگی و یا وسواسی در مورد مشق شب انجام می شود. نکته مهم این است که تعادل مناسب در انواع اهداف ما است. بیش از حد بسیاری از خود تصویر وسواس اجتناب عملکرد آسان و کنترل اهداف مطلوب نیست.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.