این دغل سندرم و چگونگی تاثیر آن بر موفقیت

0 Comments

[ad_1]

آیا شما همیشه احساس می کنید مانند شما're برداشت موفقیت است که شما don't در واقع سزاوار است ؟

یا شما رها که شما آن را از طریق یک روز دیگر بدون کسی پیدا کردن چگونه غیر ماهر و یا احمقانه شما واقعا هستند? آیا شما تا به حال خودتان فکر “I'm نه به عنوان هوشمند به عنوان هر کس فکر می کند من هستم”? آیا شما صبر کنید تا تصحیح تماس از یک کارفرمای آینده شما گفتن آنها ساخته شده است یک اشتباه و به معنای دیگر نامزد برای این کار ؟ و یا آیا شما فکر می کنم شما تنها این کار را کردم چرا که هیچ کس دیگری اعمال می شود? شما ممکن است تجربه “غاصب سندرم”. این دغل سندرم اشاره به یک پدیده در آن بالا است-دستیابی به افراد اخراج موفقیت های خود را به عنوان با توجه به شانس یا flukes یا فریب دیگران را به فکر آنها دقیق یا بیشتر قادر به از آنها در واقع هستند. این پدیده زمانی تصور می شد به ویژه مشترک میان زن انجام شده و دانشمندان جوان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی است اما در حال حاضر به رسمیت شناخته شده به صورت کاملا فراگیر. آن است که یک اختلال روانی.

چگونه از به رسمیت شناختن آن است.

صرف نظر از میزان موفقیت و خارجی اثبات کسانی که تجربه غاصب سندرم ممکن است زمانی آنها باقی می ماند متقاعد آنها سزاوار آن نیستند. آنها باور دارند که آنها در واقع تقلب و آن را تنها یک ماده از زمان قبل از اینکه کسی متوجه می شود. تقویت موفقیت از جمله, جوایز, جوایز, مثبت, ارزیابی عملکرد و یا بازخورد مثبت از همسالان و خانواده ها را تحت الشعاع قرار با شک به خود و احساس گناه در فریب افراد دیگر است. بنابراین دستاوردهای دیده می شود که بیشتر اثبات fraudulence و آنها نمی رسد. موانع در حال مقصر پایدار منفی منفی شخصی صفات و ویژگی و تمایل به نفوذ عمیق در فرد's اعتماد به نفس است. اما دستاوردهای اخراج شده به عنوان flukes که واقعا هیچ ربطی به با آنها و تمایل به نفوذ کمی در اعتماد به نفس است.

چرا این اتفاق می افتد ؟

وجود دارد بسیاری از نظریه ها در مورد چرا مردم تجربه غاصب سندرم است. برخی از آنهایی که محبوب تر شامل تعمیم مسائل با اعتماد به نفس یا اعتماد به نفس کمال گرایی و ترس از موفقیت, ترس از شکست, واقعی فروتنی و هوش اجتماعی. افراد با عزت نفس پایین و ترس از شکست ممکن است باور خود را به موفقیت نیست با توجه به مثبت ویژگی های شخصی و اقدامات, اما چیزی خارجی به آنها. Perfectionists باور این را به عنوان به خوبی, اما آن را یک گام بیشتر و تمرکز بر روی آنچه که آنها می تواند انجام شود بهتر است. از آنجایی که آنها باور دارند که آنها را نه به عنوان خوب به عنوان آنها می تواند به آنها فکر می کنم آنها نمی سزاوار ستایش است. کسانی که ترس از موفقیت ممکن است احساس مانند شبه به منظور ناخودآگاه جلوگیری از اضطراب است که می آید همراه با مسئولیت بیشتر. کسانی که با اصل فروتنی ممکن است باور ناخوشایند است به احساس غرور و افتخار برای خود دستاوردهای اما تا آنجا که به احساس گناه. کسانی که با هوش اجتماعی بالا سطح شهودی در موقعیت های اجتماعی و ممکن است به دنبال به لطفا و یا مانند دیگران آنها را تحسین و یا مانند کارفرمایان خود را. موفقیت هستند و سپس به عنوان یک نتیجه از unflattering توانایی یک آفتاب پرست و یا فقط پس از انجام آنچه که دیگران انجام داده اند به هر حال. آنها فکر می کنم وجود دارد می't بود چیز خاصی در مورد خود و آنها باور دارند که آنها رفتار متقلبانه.

عواقب آن چیست ؟

وجود دارد برخی از فرهنگی اثرات مثبت the Imposter سندرم از جمله سعی و کوشش و آمادگی به منظور جلوگیری از شکست و یا در حال کشف به عنوان جعلی. کسانی که احساس می کنید مانند تقلب بنابراین می تواند سخت تر کارگران یک کیفیت است که بسیار تحسین در جامعه غربی است. اما این می تواند به معنای زیاد به نقطه ، علاوه بر این احساس مانند یک غاصب می تواند گاهی اوقات منجر به یک پیشگویی از شکست به دلیل اضطراب از در حال کشف به عنوان جعلی و عدم اعتماد به نفس در یک's توانایی های واقعی ممکن است منجر به تعویق. در هر صورت ممکن است کمی لذت بردن در یک's کار و عدم درونی شدن یک's دستاوردهای. زیرا کسانی که تجربه غاصب سندرم تمایل به حساس ترین و تاثیر انتقاد به جای ستایش از آن نیز ممکن است منجر به مسائل جدی و با اعتماد به نفس است. متاسفانه این رفتارها تنها تداوم غاصب احساسات و آنها سالم نیست اگر آنها در ارتباط با اضطراب مزمن, افسردگی, عزت نفس و obsessiveness.

چگونه به مقابله.

به عنوان یک فرد : اگر شما احساس می کنید مانند یک فکری غاصب ضبط زمانی که شما احساس می کنید در این راه. است وجود دارد یک زمان خاص از روز یک مجموعه خاص از شرایط و یا یک نقطه خاص در یک پروژه چرخه زمانی که این احساسات تبدیل به فراگیر تر? شما ممکن است پیدا کردن یک الگوی. فقط آگاه شدن از عوامل می تواند به شما کمک کند برای کنترل این احساسات. آگاه شدن از ناخودآگاه خود منفی صحبت کردن با خود و تغییر آن افکار مثبت هستند. شما همچنین می توانید صحبت با همسالان و یا دوستان و یا کسی که به شما اعتماد کردن در مورد چگونه شما احساس می کنید اما شما باید به خودتان اجازه می دهد واقعا به شنیدن همه چیز های بزرگ آنها را در مورد شما می گویند. ضبط تمام خود را حرفه ای و موفقیت های شخصی و قرار دادن لیست در کیف پول خود را ممکن است به عنوان یک مرجع مفید هنگامی که شما احساس به خصوص کم است. من معنی نیست که به نشان می دهد که هر یک از این آسان است. و شما باید به آن زمان غرق. اما اگر این مراحل به نظر نمی رسد به کار, شما ممکن است مایل به صحبت کردن با یک متخصص. صحبت کردن با یک درمانگر در مورد برخی از احساسات ناراحت کننده و یا افکار در مورد کار نمی کند شما را دیوانه. رک و پوست کنده بسیاری از رهبران من با انجام این کار و معتقدند این افزایش توانایی های رهبری خود را در راه های متفاوت اما مکمل به مربیگری اجرایی. من اعتقاد دارم که آن را ممکن است تبدیل به یک روند است.

به عنوان یک سازمان: آگاه باشید که بسیاری از بهترین افراد ممکن است تجربه غاصب سندرم و آن را راحت احساس. آن می تواند منجر به سوختگی ، آن را حتی ممکن است به کاهش تولید و یا کیفیت آن است. بحث را به کارکنان خود در مورد این پدیده است. برگزاری جلسات طوفان مغزی. دعوت از یک حرفه ای به یک کارگاه. بالا بردن آگاهی از این پدیده و مطمئن شوید که برای حمایت از کارکنان خود را.

به عنوان یک جامعه: مهم است به رسمیت شناختن است که موفقیت های فردی و سعی و کوشش و کار سخت و انرژی متعادل با فروتنی بسیار ارزشهای غربی است. که است که می گویند آنها با ارزش در جوامع دیگر اما ما باید درک کنیم که دیگر جوامع تابع فقط خوب با کمتر یا متفاوت تاکید بر این ارزش ها و رهبران خود را تجربه موفقیت های بسیاری. آن است که گاهی اوقات مفید برای نگاه به جوامع دیگر برای قرار دادن تجربیات خود ما را به چشم انداز. اگر شما در حال فکر کردن “بله اما من واقعا هستم غاصب” فکر می کنم دوباره. شما به عنوان هوشمند به عنوان هر کس فکر می کند شما فقط نیاز به یاد بگیرند که چگونه به در خود باور.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *