بهترین های دنیا در نوازندگی

زبانک  > متفرقه >  بهترین های دنیا در نوازندگی
0 Comments

درجه یک ترین گیتاریست های جهان

1. جیمی هندریکس- هندریکس گیتاریست و خواننده آمریکایی بود. از او به عنوان یکی از بزرگترین گیتاریست های تاریخ یاد می شود. همه آلبوم های هندریکس موفق بودند. هیچ کس بلوز، راک و روانگردان را به این راحتی ادغام نکرد یا گیتاری را با این کاریزما به کار نگرفت.

 

2. جیمی پیج- جیمز پاتریک پیج یک نوازنده، ترانه سرا و تهیه کننده موسیقی انگلیسی است که به عنوان نوازنده گیتار و بنیانگذار گروه راک لد زپلین به موفقیت های بین المللی دست یافت. صدای گیتار پیج مانند شش گیتار است و سنگینی دست راست او کلید تشخیص فوری صدای لد زپلین است.

 

 

3. Eddie Van Halen- یکی از ماهرترین و مبتکرترین گیتاریست های تاریخ. حتی برخی می گویند که او سریع ترین دست راست را در تجارت دارد و بهترین گیتاریست جهان است.

 

 

4. اسلش- سائول هادسون، معروف به اسلش، یک موسیقی‌دان و ترانه‌سرا بریتانیایی-آمریکایی است. از او بیشتر به عنوان نوازنده اصلی گروه هارد راک آمریکایی Guns N’ Roses یاد می شود که با آنها در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 به موفقیت جهانی دست یافت.

5. اریک کلاپتون- کلاپتون مسلط به هر سبک بلوز، احتمالاً بیشتر به عنوان پادشاه صدای تولسا شناخته می شود. او همچنین یکی از ملودیک‌ترین گیتاریست‌ها است که از تکنوازی‌هایش برای حرکت دادن آهنگ به جای توقف سرد استفاده می‌کند.

6. Stevie Ray Vaughan- Stevie Ray Vaughan یک موسیقی‌دان، خواننده، ترانه‌سرا و تهیه‌کننده موسیقی آمریکایی بود. علی‌رغم زندگی کوتاه مدتی که هفت سال طول کشید، او را یکی از تأثیرگذارترین نوازندگان گیتار الکتریک در تاریخ موسیقی و یکی از برجسته‌ترین چهره‌های احیای بلوز در دهه 1980 می‌دانند و می گویند بهترین گیتاریست جهان است.

7.دیوید گیلمور- دیوید جان گیلمور خواننده، ترانه سرا، آهنگساز، نوازنده چند ساز و تهیه کننده موسیقی انگلیسی است. او از طریق گروه پینک فلوید به شهرت جهانی دست یافت.

8. Angus Young- Angus McKinnon Young یک گیتاریست استرالیایی تبار اسکاتلندی است که بیشتر به عنوان بنیانگذار، نوازنده اصلی گیتار، ترانه سرا و تنها عضو ثابت گروه استرالیایی هارد راک AC/DC شناخته می شود.

9. بی بی کینگ- او به گیتار خود لوسیل نمی گوید که ناز باشد. با تاکید کینگ بر ویبراتو، او مانند یک زن واقعی به نظر می رسد که بلوز می خواند.و بهترین گیتاریست جهان است

10. کیت ریچاردز- برجسته ترین شاگردان چاک بری همچنین خالق ریف های به یاد ماندنی تری نسبت به بقیه در راک اند رول است. فقط به نام چند مورد، “(من نمی توانم بدون) رضایت” و “من را شروع کنید.”بهترین گیتاریست جهان می گویند به او

11- عقاب ها

وقتی کسی از ایگلز و نوازندگان گیتار صحبت می کند اولین چیزی که به ذهن می آید دان فلدر با دو گردن Gibson EDS-1275 و جو والش با تله کستر خود است که تکنوازی و هارمونی را در هتل کالیفرنیا رد و بدل می کند، اما تعداد کمی در بین عموم مردم. می دانند که هیچ یک از آنها گیتاریست اصلی گروه نبودند. همانطور که برنی لیدون و گلن فری بودند. این دو تای آخر در سه آلبوم اول نواختند و سولوهای جالبی را در Already Gone مبادله کردند. اما زمانی که آنها تصمیم گرفتند از ریشه های کشورشان فاصله بگیرند و به دنبال صدای راک بیشتری بگردند، لیدون فلدر را توصیه کرد، که با گیتار اسلاید خود در Good Day in Hell این موقعیت را به دست آورد. آخرین نفری که وارد زمین شد والش بود که جای لیدون را گرفت. و در آهنگ‌هایی مانند Life in the Fast Lane او این را به وضوح نشان داد که از همه با استعدادتر است.

12- Thin Lizzy

اولین گروهی که با نام Thin Lizzy شناخته می‌شود، یک «سه‌گانه قدرتمند» با فیل لینوت در صدا و بیس، برایان داونی در درام و اریک بل در گیتار بود. آنها سه آلبوم را با هم منتشر کردند و اولین موفقیت خود را با Whisky in the jar به گروه دادند، با آن “ریف” که یکی از کمک های بزرگ بل به گروه است (اگرچه بهترین لحظه او با نوشتن و نواختن آهنگ قدرتمند The فرا رسید. راکر). بل در پایان سال 1973 گروه را ترک کرد و گری مور جایگزین او شد. او توری را که در آن حضور داشتند به پایان رساند و آهنگ افسانه ای Still in love with you را قبل از ترک کشتی ضبط کرد. در آن زمان بود که لینوت تصمیم گرفت دو گیتاریست را به گروه اضافه کند، اسکات گورهام و برایان رابرتسون. با آنها، کلاسیک های بزرگ گروه مانند فرار از زندان، زنده و خطرناک و شهرت بد، علاوه بر آهنگ هایی مانند The boys are back in town، همراه شدند. اما اختلافات بین رابرتسون و لینوت منجر به خروج او در بهترین لحظه گروه شد. این خیلی مهم نبود زیرا در آن زمان بزرگترین گیتاریست آنها – مور – “به شهر برگشته بود” و یکی از بهترین آلبوم های خود را به نام Black Rose ضبط کرد. اما بازگشت مور کوتاه بود و وقتی او رفت، گروه بهترین لحظات خود را پشت سر گذاشت., بهترین گیتاریست جهان است

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.