بيمارستان فوق تخصصي مادر و كودك غدير سئوالات متداول

0 Comments

ممکن است استخوان های شما در حال حاضر محکم به نظر برسد و شما بسیار فعال باشید و کارهایی که می خواهید را انجام دهید اما استئوپنی و پوکی استخوان در سکوت دزدی خود را از استخوان های شما انجام می دهند. این بیماری می تواند به حدی شدید شود که یک تنش ساده در استخوان مانند نشستن، ایستادن، سرفه کردن و حتی بغل کردن منجر به ایجاد شکستگی های دردناک و ناتوانی شما در حرکت کردن شود. اگر شما دچار جرم پایین استخوان یا پوکی استخوان باشید ، این تست به شما هشدار خواهد داد. تحلیل استخوان ممکن است در اثر شرایطی مانند آرتریت روماتوئید، هایپرپاراتیروئیدیسم، بیماری کوشینگ، بیماری مزمن کلیه، میلوم مولتیپل یا استفاده طولانی مدت از داروهایی مانند ضد صرع، گلوکوکورتیکوئیدها یا لیتیوم ایجاد شود. ممکن است لازم باشد قبل از آزمایش ناشتا باشید. آیا برای اطمینان از کیفیت نمونه به آماده سازی برای آزمایش نیاز است؟

با استفاده از سیستمی به نام T-score صورت میگیرد.
چگونه نمونه برای آزمایش جمع آوری میشود؟ نمونه خون که از طریق ورید بازویی گرفته میشود و گاهی یک نمونه رندوم ادرار در یک ظرف تمیز تهیه و تحویل آزمایشگاه میگردد. اغلب، مارکرها در بررسی و پایش بر پوکی استخوان، از جمله پوکی استخوان مرتبط با سن یا پوکی استخوان ثانویه، که از دست دادن استخوان به دلیل یک بیماری زمینهای است، مورد مطالعه قرار گرفتهاند. در بعضی از جوامع، از CT اسکن با نرم افزار ویژه می توان برای تشخیص یا نظارت بر توده استخوانی (QCT) نیز استفاده کرد. بررسی نتیجه اسکن دگزا برای تراکم استخوان با استفاده از سیستمی به نام T-score صورت میگیرد. به صورت طبیعی، زنان این علائم را زودتر از مردان نشان میدهند، زیرا ممکن است در سالهای اوج، استخوانشان به اندازه زیاد رشد نکرده باشد و پس از یائسگی، در برخی از زنان سرعت از دست دادن استخوان تسریع میشود. در صورت وجود پوکی داروهائی مثل الندرونات و یا تزریق آمپول و مصرف مکمل های کلسیم و ویتامین D توصیه میشود که به درمان پوکی کمک میکند .

تراکم استخوان در کرج برخی از افراد با نمره T بین ۱- تا -۲٫۵ (تراکم استخوان کم یا استئوپنی) باید داروی پوکی استخوان را بخاطر داشتن برخی از عوامل خطرزا، در نظر بگیرند. ما نگاهی به برخی از گزینه ها در پیشگیری و درمان اسلاید زیر می گیرم. اباتمنت: اباتمنت بر روی فیکسچر قرار داده می شود و از آن به عنوان پلی برای قرار دادن روکش روی فیکسچر استفاده می شود. به عنوان مثال برای عمل سزارین که حدوداً ۳۴۰۰ هزینه دارد در زمان ترخیص بیمار بایستی نقداً پرداخت شود ؟ سنی که فرد علائم از دست دادن استخوان را تجربه میکند به میزان استخوانی که در دوران جوانی ایجاد شده و سرعت تجزیه استخوان بستگی دارد.

تعرفه تراکم استخوان 98 این آسیب ، که به شکستگی غیرمعمول ران معروف است ، می تواند باعث ایجاد درد در ران یا کشاله ران شود که در ابتدا کم است و ممکن است به تدریج بدتر شود. ممکن است شما با گذشت زمان از کوتاه شدن قد و یا ایجاد قوز مطلع شوید اما اولین نشانه ای که شما را متوجه شرایطتان می کند، یک شکستگی استخوان است. یک حالت خاموش اما مخرب که در زمانیکه زنان (حتی زنان جوان) باید بیشترین استخوان سازی را داشته باشند، باعث تحلیل استخوان ها می شود. نتیجه گیری: یافته های این مطالعه نشان می دهد شیوع استئوپنی و استتئوپروز در ناحیه گردن فمور در زنان مورد مطالعه بالاست و چندین عامل خطرزا در استئوپنی و استئوپروز نقش دارند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تراکم استخوان bmd لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *