تشخیص گیتار های خوش ساخت

0 Comments

اگر به دنبال خرید اولین گیتار خود هستید ، یا به عنوان هدیه برای شخص دیگری ، ممکن است طیف وسیعی از انواع و سبک های مختلف بسیار زیاد به نظر برسد ، چه برسد به اصطلاحات اصولی و دانش فنی که با آن همراه است! راهنمای زیر با اولین خریدار در نظر گرفته شده است تا شما را در این جنگل موسیقی راهنمایی کند و به شما کمک کند بهترین گیتار اول را برای خود انتخاب کنید.

 

سه نوع اصلی گیتار وجود دارد و اینجاست که باید اولین تصمیم خود را بگیرید. آیا می خواهید نواختن گیتار آکوستیک ، گیتار الکتریک یا گیتار بیس را بیاموزید؟ همه آنها ویژگی های صدای منحصر به فرد خود را دارند و برای پخش کمی متفاوت هستند – به هر یک از نمونه های ویدئویی زیر گوش دهید تا ببینید کدام صدا را بیشتر دوست دارید. خود را در حال یادگیری کدام سبک می بینید؟

 

گیتار آکوستیک در حال حاضر یک انتخاب بسیار محبوب است و بسیاری از هنرمندان بزرگ چارت از این نوع استفاده می کنند ، بسیار “مد” است. به اد شیران ، جورج عزرا یا Mumford & Sons اولیه فکر کنید ، آنها “صدای آکوستیک” زیادی دارند ، بنابراین اگر عاشق موسیقی در این سبک هستید ، این یک ساز عالی است.

برخی از هنرمندان دیگر مانند ، باب دیلن ، نیوتن فاکنر یا جک جانسون همگی صدای آکوستیک را می پذیرند و این کاری است که شما می توانید با چنین سازهایی انجام دهید. صاف و ملایم! آن را به عنوان ابزار انتخاب خواننده ترانه سرا در نظر بگیرید. فقط شما و یک گیتار آکوستیک می توانند صدایی بزرگ ایجاد کنند.

این نوع گیتار توخالی است و سیم ها هوای داخل گیتار را تکان می دهند تا لحن شاد ، روشن و طبیعی آن ایجاد شود. صدا از سوراخ وسط ارتعاش می کند. این “حفره صدا” نامیده می شود. نکته جالب این نوع گیتار این است که می توان آن را به تنهایی و بدون تجهیزات اضافی استفاده کرد. برای نوشتن آهنگ ، ضبط یک آهنگ نمایشی ، برای مشغول شدن ، یادگیری و حتی سفرهای خود عالی است.

راهنمای خرید گیتار آکوستیک ما را بخوانید

 

گیتار برقی متفاوت از گیتار آکوستیک عمل می کند اما اصول اولیه نواختن آن یکسان است. هنوز شش سیم دارد و می توانید همان آهنگها را روی آن پخش کنید ، اما توخالی نیست ، محکم است. این نوع برای ایجاد ارتعاش به هوای داخل متکی نیست. در عوض ، از قطعات الکترونیکی برای تقویت صدا از طریق تقویت کننده و بلندگو استفاده می کند. این جایی است که شما به تجهیزات اضافی مانند آمپر و کابل نیاز دارید.

 

گیتارهای برقی از نظر اندازه کوچکتر هستند و در ابتدا راحت تر از آکوستیک می نوازند ، اگرچه این نباید در انتخاب ساز شما مثر باشد. همه چیز در مورد صدا است و می خواهید به چه صدایی برسید! وقتی به نحوه صدای این گیتارها فکر می کنید ، به جیمی هندریکس ، لد زپلین ، ACDC یا Foo Fighters فکر کنید. به ROCK فکر کنید!

 

اگر بخواهید به صورت انفرادی/سربازی جایی که می توانید سیم ها را خم کنید و ترفندهای سرگرم کننده انجام دهید ، عالی هستند. گیتارهای آکوستیک به طور کلی برای تکنوازی ، سازهای زهی یا موسیقی سبک راک مناسب نیستند. بنابراین ، اگر می خواهید سبک هایی مانند راک ، متال ، بلوز یا فانک را اجرا کنید ، این نوع برای شما مناسب است.

راهنمای خرید گیتار الکتریک ما را بخوانید

 

گیتارهای الاغ کاملاً متفاوت هستند زیرا تمایل دارند فقط 4 سیم داشته باشند تا شش. سیم ها بسیار ضخیم تر هستند و با صدای کمتری تنظیم می شوند تا صدایی کامل و پررونق ایجاد کنند. آنها همچنین بزرگتر و سنگین تر از 6 گیتار زهی هستند. گیتارهای باس بخشی از نیروی محرک یک قطعه موسیقی هستند. آنها در پس زمینه می نشینند و یک لایه یا “پتو” ایجاد می کنند تا گیتارهای 6 تار بتوانند روی آن بنوازند. آنها با حفظ ریتم و حرکت ادامه می دهند. با این وجود ، آنها هنوز بخش مهمی از یک گروه و یک قطعه موسیقی هستند!

 

دستیابی به نوازندگان گیتار باس دشوارتر است ، بنابراین اگر یکی از آنها را خریداری کنید ، می توانید تقریباً هنگامی که آماده شروع اجرای کنسرت ها هستید ، جایگاه خود را در یک گروه تضمین کنید! از آنجا که شما فقط از نت های تک در بیس استفاده می کنید ، پخش آهنگ ها بسیار آسان تر و سریعتر است.

 

شما می توانید تعداد زیادی از سبک ها را با یک گیتار بیس استاندارد مانند راک ، بلوز ، جاز ، فانک ، کانتری ، متال یا تقریباً هر چیزی که می خواهید اجرا کنید! اگر می خواهید صدای بیس را بشنوید ، به مارکوس میلر یا ویکتور ووتن گوش دهید.

سرگرم کننده ، جالب است ، و اگر به آن تسلط داشته باشید ، باحال ترین بچه در بلوک خواهید بود!

 

شما می توانید با انگشتان دست خود ، با یک پلکال بازی کنید و حتی می توانید به آن ضربه بزنید که به نظر شگفت انگیز می آید! به هنرمندان ذکر شده در بالا گوش دهید و متوجه منظور ما شوید!

از نظر فنی ، آنها از داخل داخلی مشابه گیتار الکتریک استفاده می کنند. آنها محکم هستند ، توخالی نیستند و برای تقویت صدا به تقویت کننده و کابل نیاز دارند تا بتوان آن را به خوبی شنید ، آنها ابزارهای الکتریکی هستند.

 

اگر فکر می کنید بیس برای شما مناسب است ، روی پیوند زیر کلیک کنید تا انواع ما را به طور عمیق تر بخوانید.

راهنمای خرید گیتار باس ما را بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *