حرفه ای خود را رشد و نوع بلوک در مسیر شغلی – که بلوک شما هستند ؟

0 Comments

[ad_1]

مقدمه

هر چند من متعلق به شمال هند بلکه در زندگی حرفه ای من برای حداکثر تعداد سال کار کرده در جنوب و غرب کشور است. آن است که تنها در حال حاضر پس از سال 2005 که به من منتقل پایه به شمال هند است . گاهی مردم از من بپرسید این تفاوت که من متوجه شدم از نظر کار-فرهنگ محیط کار و شیوه های شمالی و دیگر نقاط کشور در دوران حرفه ای من سفر. معمولا من در پاسخ به آن پرسش این است: “مردم در غرب و جنوب غربی هند رقابت برای موفقیت و رشد. آنها سازنده و رویکرد مثبت. آنها ارزش خود را و دیگر زمان. که در آن همانطور که در بخش های شمالی هند , مردم عشق را به رشد در هزینه others…by آسیب رساندن به دیگران. آنها باید سیاسی طرز فکر. آنها مخرب باورها.

در غرب و جنوب هند نگرش این است که “بیایید با هم رشد. شما نمی آزارم و من نمی خواهد به شما آسیب برساند; شما باید نقاط قوت خود را, و من معدن ما با هم رشد”. اما در بخشی دیگر از این کشور از مردم می خواهم به در آهک-نور. فلسفه این است که “فقط من رشد خواهد کرد. شما یا نابود و یا زندگی در سایه من”.” این نگرش کلی ادراک و رفتار افراد. البته استثنا همیشه وجود دارد.

در حال رشد با هم – اهمیت کار تیمی

چقدر خوب شما وقتی که می آید برای تیم کار می کند ؟ آیا شما را در درک اهمیت و همکاری تیم کار می کند ؟ به دانش من “ما سرخپوستان” بسیار بد بازیکنان در تیم کار می کنند. هر یک از اعضای تیم می خواهد به گراز آهک-نور می خواهد به گرفتن اعتبار برای “موفقیت” از تیم و “عشق به سرزنش” خود را عضو تیم برای شکست تیم خود را. توان آن را به هر تیم به عنوان کوچک به عنوان یک تیم از دو عضو و یا به عنوان بزرگ به عنوان یک تیم پانزده نفر از اعضای ما همیشه شکست خورده و به عنوان یک تیم است. سخت به هضم اما این یک واقعیت است. برخی از عوامل شکست ما به عنوان یک تیم هستند:

1) نفس شخصی (بزرگتر از زندگی نفس)

2) خود را تنها “من” و هیچ کس دیگری

3) عدم آگاهی (موضوع تخصص) اعتماد به نفس و اعتقاد خود را افزایش می دهد به شک و “ناامنی”.

4) آنها عشق را به “تقاضا احترام” به جای درآمد احترام.

هنگامی که شما نفس استکبار و ناامنی شما تمایل به بلوک موفقیت دیگران. شما تمایل به آنها آسیب برساند. شما تمایل به بازی “بازی های سیاسی” خود را با تیم خود عضو.

تیم-کار در شرکت های بزرگ جهان

در حال حاضر اجازه دهید من باریک من, نوشتن برای “تیم-کار در شرکت های بزرگ جهان” و “تیم-کار در بخش”. شما نمی توانید همه کار انجام دهید که از شما انتظار می رود و از این رو نیاز است که از یک تیم است. “واگذاری کار شما”; برون سپاری; مدیریت فروشنده چیزی جز گام به سوی “کار تیمی”. ما صحبت در مورد مرد-ساعت و مرد دست به دست. برای مثال من به عنوان یک فرد قادر به انجام X در هفت روز اما همراه با تیم من از سه نفر من باید قادر به تکمیل کار در سه روز.

اما من چه کسی انجام داده است که در سه روز آن را به تیم من. بسیاری از بار آگاهانه یا ناآگاهانه ما ضرر تیم خود ما. در روند نمایش دیگران “من کنترل تیم من” مردم صدمه زدن به تیم توهین این تیم و در نتیجه بر روحیه و روح از این تیم است. وجود دارد گفت: “آیا کشتن مرغ تخمگذار تخم مرغ طلایی”; اما برخی از مردم تقسیم این تیم به خاطر آنها احساس نا امنی. آنها تقسیم این تیم است. آنها پشت خنجر زدن از خود اعضای تیم آنها شایعات بی اساس در مورد یک عضو دیگر و آنها توهین تیم خود اعضا در مقابل دیگران است. آنها این همه از آنجا که آنها لازم نیست که موضوع تخصص و آنها مطمئن هستند که در مورد موقعیت خود را. آنها نمی باید اعتماد به نفس و خود باور است. آنها احساس می کنند که این تنها راهی است که آنها می تواند زنده ماندن است و با استفاده از پیر تاکتیک از هند “تفرقه بینداز و حکومت”. درست مثل انگلیسی حاکمان آن زمان این تیم-رهبران و مدیران آگاه هستند که “اگر به من اجازه دهید این مردم متحد, من نمی قادر خواهد بود برای زنده ماندن. بسیار بد و تاکتیک است, آن نمی باشد??

نقش تیم-رهبر / مدیر تیم

وجود دارد گفت در Hindi “Yatha بریج Tatha Praja” (به عنوان پادشاه بنابراین مردم). از این رو تیم-رهبر یا مدیر تیم باید بسیار مهمی برای بازی در “تیم توسعه و مدیریت”. به عنوان قابل درک است که به عنوان یک تیم-رهبر یا مدیر تیم باید حداقل یک نفر را برای نظارت و مدیریت است. رهبر تیم باید اعتماد به نفس در توانایی های خود را به دانش و مهارت است. اگر او به اندازه کافی اعتماد به نفس خود را, من را به شک توانایی های خود را و مهارت های افزایش اعتماد به نفس و روحیه تیم خود را. صادقانه و عادلانه و بر اساس تجربیات شخصی من احساس می کنم که 90 درصد از مدیران احساس ناامنی از خود تابع. آنها احساس می کنند که زیردستان خود را سریع تر رشد میکنند. آنها احساس می کنند که موقعیت خود را امن نیست. آنها بسیار کم هوش هیجانی. از این رو آنها سعی می کنند “برای جلوگیری از” بلوک سرعت رشد خود جوانان / زیردستان. در اینجا برخی از بلوک های که مدیران / رهبران تیم قرار داده و در این راه از زیردستان خود را رشد:

سد – هنگامی که شما با ساخت یک سد بر روی رودخانه آن را متوقف کند رشد رودخانه; به جای آن به تولید برق کمک می کند تا کشاورزان در آبیاری و کنترل سیل. مشابه نقش این بلوک در حرفه خود. او به شما می آموزد. او مربی شما. او دامادی شما. او تیز مهارت های خود را. او کمک می کند تا شما را به رشد. او یک کاتالیزور است. او می داند که او به اندازه کافی بزرگ است برای شما برای آسیب رساندن به او را در هر صورت. آن را مانند یک مدیر اجرایی گزارش به رئیس جمهور. این یک مثبت پرش از روی مانع.

مانع در جاده ها (سنگ بزرگ و سنگین سنگ) – تصور کنید یک وضعیت زمانی که شما در حال سفر به برخی از مکان اتفاق می افتد و به این صورت مانع در جاده ها است. چه خواهد شد شما انجام دهید ؟ یا شما حذف خواهد شد مانع و یا شما فقط تصویب آن طرف. مثال دیگری که من آن را باغات در Chandigarh . شما نمی توانید بیش از آنها را اما نیاز به رانندگی در اطراف آنها را به حرکت در طرف دیگر از جاده ها است. در یک شیوه ای مشابه وجود دارد بلوک در زندگی حرفه ای خود را و شما می توانید رشد تنها با نادیده گرفتن و اجتناب از آنها است. آنها احساس می کنید که آنها به اندازه کافی بزرگ مانع در مسیر حرفه ای خود را به سرعت پایین شما و/یا متوقف کردن شما. آن را ممکن است برخی از زمان به آمده بیش از این مانع اما این دائمی نیست. این است که متکبر / خودخواه اما موقت مانع.

دیوار زیر-ساخت و ساز – این است که یک مثبت پرش از روی مانع است که شما می توانید در زندگی خود را. به عنوان شما رشد دیگر نیز رشد می کند. او باهوش و آگاه است. او مایل به یادگیری تمام وقت. او یک فرد با اعتماد به نفس. او انتظارات بالا از خود و همچنین از مردم در اطراف او. او ترس از رشد زیردستان خود. او نمی زند رشد زیردستان خود. او نمی خرابکاری های خود را رشد. بیشتر تابع او رشد می کند بالاتر او را افزایش می دهد سطح خود را و شایستگی.

درب بسته – این منفی بلوک. هر آنچه که شما انجام, شما در صورت رد. همه چیز را فقط گزاف گویی بر شما. این فرد ترس از موفقیت خود را و سرعت خود را رشد. هنگامی که در باز و رقابتی در بازار احساس نا امنی. او احساس راحت و امن هنگامی که او در اتاق بسته است و به همین دلیل او نگه داشتن درها بسته است. اگر شما می خواهید به رشد در حضور چنین برتر / رئیس شما یا باید شفاعت او و یا buttering او (و او را راحت) و یا درخواست او و یا شما باید صبر کنید برای فرصت مناسب. (شما باید برای نگاه ونتیلاتور برای ورود در).

نتيجه گيری

اگر شما می خواهم به رسم یک خط طولانی تر از یک است که در حال حاضر کشیده شده بهترین راه و سازنده راه برای انجام این کار است برای رسم یک خط به موازات خط موجود و طولانی تر از آن است. همان راه بهترین راه برای رشد در زندگی حرفه ای است که همیشه خودتان را با آخرین به روز رسانی در دامنه خود را به تیز کردن مهارت های خود را; به رویاها و اعتماد به نفس در خود. شما نمی توانید رشد با سرکوب کسی پایین تر برای شما. حتی اگر شما را مدیریت برای رشد در این مد شما نمی خواهد بود قادر به حفظ رشد. صادقانه به خود و به تیم خود عضو. آیا دروغ به آنها. به اشتراک گذاری اعتبار است. مهمتر از همه “یادگیری به کار در یک تیم”. کسب استعداد مهم است اما مدیریت استعداد به همان اندازه مهم است.

رفته اند روز هنگامی که مردم در استفاده از “کره” خود را به کارفرمایان و استفاده از گفتن “بله, آقا” برای هر سفارش / آموزش کارفرمایان خود را. این دوره از رقابت است. شما می خواهید به رشد سپس رقابت با مردم است.

که از پایان نوشتن. آیا به اشتراک گذاشتن دیدگاه ها و نظرات.

با عشق

Sanjeev Himachali

(وبلاگ: http://sanjeevhimachali.multiply.com یا http://sanjeevhimachali.blogspot.com/)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *