خرید چک ولو

زبانک  > متفرقه >  خرید چک ولو
0 Comments

چک ولو کستل ایتالیا از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است از این رو می توان گفت که از شیرهای یکطرفه مورد علاقه نصابات می باشد چرا که با نصب شیرهای این برند دغدغه تعویض چک ولو را نخواهند داشت. قطعه‎ی مسدود‎ کننده صفحه‎ای درچک ولو های یک طرفهمی تواند به لولایی که خارج از صفحه سیت قرار دارد، وصل شود. این قطعه یک حرکت شبه آونگی دارد که در مسیر عبور سیال قرار گرفته و سبب باز و بسته شدن خط جریان می گردد.

{CheckValve |Examine|Verify}

شرکت KITZ به طور مداوم با تعهد به تحقیقات اساسی و کاربردی برای ایده های جدید برای محصولات و متریال می پردازد. درموقع قطع جریان دیسک به نشیمن‌گاه چسبیده و اجازه برگشت به سیال را نمی‌دهد. این شیرها در تجهیزات مختلف صنعتی مانند پمپ‌ها، جک‌های هیدرولیک، تجهیزات نیروگاهی و صنایع شیمیایی کاربرد دارد. می‌توانید به وسیله روش‌ها زیر این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. همچنین برای مشاهده محصولات هیدرولیک و انواع جک هیدرولیک میتوانید به صفحه محصولات هیدرولیک مراجعه نمایید. با تشکر از شما، برای ما پیغام بفرستین و ما در کمترین زمان با شما در ارتباط خواهیم داشت.

چک ولو پایلوتی

به طوری که با برقراری جریان سیال، پیستون به سمت بالا حرکت کرده، جریان سیال برقرار می شود. حال اگر از شدن جریان سیال کاسته شود، پیستون به جای خود بازگشته و اجازۀ برگشت سیال را در داخل خط لوله می گیرد. این دیسک ها در مرکز شیر لولا شده و تنها در یک جهت تغییر جهت می دهند. در نتیجه زمانی که سیال به حرکت در می آید، لولای دیسک حرکت کرده و اجازۀ عبور سیال را می دهد، ولی به محض اینکه فشار سیال در پشت لولا بیشتر شود، لولا بسته شده و دیسک میانی اجازۀ عبور سیال را می گیرد. در یک کاربرد رایج، شیر یک طرفه به صورت موازی با یک قطعه هیدرولیکی نصب می‌گردد. قرارگیری شیر یک طرفه به صورت موازی با یک قطعه، این امکان را به وجود می‌آورد که جریان سیال بتواند از هر دوی این قطعات عبور کند.

در نتیجه هنگام بسته شدن شیر، دیسک به سمت نشیمنگاه حرکت کرده و بر روی آن قرار می‌گیرد، همچنین هنگام بسته شدن آن، از روی نشیمنگاه بلند می‌شود. چون مرکز ثقل نصف دیسک شامل مسیر کوتاهی بین موقعیت کاملاً باز یا بسته شیر می‌باشد، شیر یکطرفه با دیسک کج به صورت بالقوه خیلی سریع بسته می‌شود. در این شیر از فنر استفاده شده تا در برابر تاخیر جریان رو به جلو سریعاً واکنش نشان دهد. چک ولو خودکاری نیز نوعی شیر یکطرفه جهت جلوگیری از برگشت سیال می باشد .

برای کاربردهای آب آشامیدنی ، آنها اطمینان حاصل می کنند که هیچ رسانه ای از محیط (طرف خروجی شیر) نمی تواند با یک آب آشامیدنی تمیز وارد سیستم شود و آن را آلوده کند. در مورد کاربردهای پسماند ، شیر یکطرفه آب اطمینان حاصل می كند كه فاضلاب نمی تواند دوباره وارد سیستم شود و باعث ایجاد سرریز یا آلودگی اضافی شود. شیر یکطرفه آب برای مصارف پمپاژ آب ، غالباً از دریچه پا استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ گونه آوار وارد خط نشده و فشار داخلی را برای اهداف اولیه ترمیم می کند. دریچه های اردک نیز می تواند برای تخلیه در خطوط آب استفاده شود. دریچه های بررسی پمپ پمپ اطمینان حاصل می کنند که هنگام خاموش شدن پمپ ، آب تخلیه شده با نیروی جاذبه به داخل پمپ حوضچه برنگردد. شیر یکطرفه Y( سوئینگ چک ولو ) بسیار شبیه به چک ولو یکطرفه خطی هستند.

 

چک ولو چیست

 

فضایی در اطراف محل نصب شیر برای کارهای تعمیراتی در نظر بگیرید. رنج دمای قابل تحمل نیز بازه دمای ۲۳- الی ۱۹۰ درجه سانتیگراد می باشد. یا با دفتر تهران با شماره های ۰۲۱۳۳۹۹۱۸۵۲ ، ۰۲۱۳۳۹۷۶۵۳۰ و ۰۲۱۳۳۹۷۶۵۳۱ تماس حاصل فرمایید. در تصویر بالا مدل توپی و مدل پیستونی شیرهای یک‌طرفه فشاری را مشاهده می‌کنید. شرکت KITZ از محبوبترین برندهای تولید کننده شیر در بازار ایران هستند. بنابراین درچک ولوهانرخ نشتی سیت مجاز بیشتر از شیرهای باز و بسته(on/off) است.

اجزای چک ولو یک طرفه فشاری شامل یک پیستون یا یک کره است، که به جای دیسک به کار می رود. نصب این پیستون یا کره در خط لوله به هم به صورت عمودی، هم افقی بوده و کره یا پیستون بصورت کاملا در سیت قرار می گیرد. در این نوع از شیرهای یکطرفه نیروی سیال از زیر به دیسک وارد شده و باعث می شود دیسک از روی نشیمن شیر بلند شود و با قطع شدن جریان دیسک به روی نشیمن خود بر می گردد.

این نوع شیر یک طرفه در دو نوع کره‌ای افقی و عمودی وجود دارد. در نوع عمودی مسیر جریان مستقیم است و این شیر بیش‌تر درجاهایی که قطع جریان به صورت فوری لازم باشد بکار می‌رود. یکی از مزایای این نوع شیر یک طرفه، استفاده ازآن‌ها در سیالاتی که ویسکوزیته آن ها بسیار زیاد است می‌باشد. شکل ۱-۷ ساختمان و اجزا از شیر یک طرفه کره‌ای را نشان می‌دهد. این شیر در مواردی مانند چاه ها که آب را به تراز ارتفاعی بالاتری هدایت می‌کنند زمانی که پمپ کار نمی کند از برگشت آّب به پایین جلوگیری میکند زیرا اصلی ترین خطر در این موارد معکوس کارکردن پمپ و در نتیجه سوختن آن است. شیر یکطرفه یا همان چک ولو وسیله ای است که عبور جریان مایعات را فقط از یک جهت امکان پذیر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *