خواص قهوه قارچ گانودرما برای بیماریهای پوستی

زبانک  > متفرقه >  خواص قهوه قارچ گانودرما برای بیماریهای پوستی
0 Comments

قارچ گانودرما یک قارچ قرمز رنگ با ارزش غذایی بالا و یکی از کامل ترین غذاهای طبیعت است. چینی ها حدود 2000 سال پیش از این گیاه برای شفا استفاده می کردند. گانودرما در چین نماد طول عمر و سلامتی است و به آن جوان ترین گیاه نیز می گویند.

 

در زمان های قدیم مردم عادی نمی توانستند از گانودرما استفاده کنند و برای پادشاهان استفاده می شد، اما امروزه در بیشتر کشورهای جهان برای سلامتی استفاده می شود. قارچ گانودرما به دلیل داشتن خواص دارویی فراوان به عنوان یکی از بهترین قارچ های دنیا شناخته می شود.

 

گانودرما یک گیاه دارویی است که فواید و خواص زیادی برای سلامتی انسان دارد و این گیاه بدون شک عمر طولانی و بدنی سالم به شما می دهد، زیرا این گیاه باعث تقویت استخوان ها، چابکی و انعطاف بدن انسان می شود. . از عصاره این گیاه دارویی می توان به عنوان نوشیدنی و چای استفاده کرد و این روش استفاده از عصاره قارچ تاثیر بهتر و مطلوب تری را به همراه خواهد داشت.

 

چندین سال پیش مطالعاتی روی این گیاه در دانشگاه لیورپول انگلستان انجام شد و نتایج نشان داد که این گیاه دارویی خواص مثبت زیادی دارد. امروزه این گیاه دارویی در محصولات زیادی وجود دارد که می توان از آنها به عنوان نوشیدنی، غذا، مکمل، محصولات پزشکی و آرایشی استفاده کرد.

 

قارچ گانودرما پوست را صاف و نرم می کند:

گانودرما حاوی ماده ای به نام بتا گلوکان است. بتا گلوکان موجود در این گیاه یک قند طبیعی است که پوست های خشک و نازک را نرم کرده و به بازسازی پوست کمک می کند. این یکی از بهترین خواص گانودرما برای پوست است.

 

قهوه گانودرما برای جوش و التهاب پوست را کاهش می دهد:

گانودرما خاصیت ضد التهابی دارد و التهابات بدن (چه در خارج و چه در داخل بدن) به خصوص پوست را کاهش می دهد. گانودرما خاصیت پوستی است که اسکار، جوش و پف صورت را کاهش می دهد. این گیاه به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد در محصولات بهداشتی و زیبایی استفاده می شود.

 

فواید قهوه گانودرما برای پوست:

سلامت پوست با قهوه گانودرما نوع موکا:

قارچ گانودرما در بین قارچ ها به عنوان پرمصرف ترین گونه در لوازم آرایشی معرفی شد. با توجه به خواص ثابت شده این قارچ، آن را به عنوان مهار کننده عوامل التهابی، مهار کننده تیروزیناز و عوامل محافظتی در برابر آسیب نور خورشید و استفاده از ترکیبات زیست فعال گانودرما در کاربردهای آرایشی و موضعی در نظر گرفته اند. .

 

مطالعات نشان داده است که گانودرما لوسیدوم حاوی دو نوع استرول به نام‌های جانبی گانودرما A و B است که اثرات ضد پیری دارند. تری ترپنوئیدهای گانودرما نیز اثر درمانی موثری بر سرمازدگی پوست دارند و ناحیه آسیب دیده را بهبود می بخشند. علاوه بر این، پلی ساکاریدهای موجود در گانودرما سرعت بهبود زخم را افزایش می دهد.

 

سفید شدن پوست؛ فواید قهوه گانودرما موجود در آریوکالا برای پوست:

یکی از فواید قهوه گانودرما برای پوست، روشن کنندگی پوست آن است. تیروزیناز آنزیمی است که اکسید می کند و تولید ملانین و دیگر رنگدانه های پوست را تحریک می کند. این آنزیم در بسیاری از بافت های گیاهی و جانوری وجود دارد. مطالعات نشان داده اند که گانودرما به طور موثری فعالیت آنزیم تیروزیناز را کاهش می دهد. نشان داده شده است که گانودرمادول فعالیت تیروزیناز و تولید ملانین را در ملانوسیت های خاصی کاهش می دهد.

پسوریازیس؛ فواید قهوه گانودرما برای پوست:

پسوریازیس یک بیماری پوستی شایع است که در اثر التهاب و تقسیم غیرطبیعی سلول های پوست ایجاد می شود. این بیماری باعث ایجاد ضایعات سفید و نقره ای رنگ بر روی پوست در نواحی مختلف بدن می شود. پسوریازیس همچنین می تواند باعث التهاب مفصلی به نام استئوآرتریت شود. عوامل زیادی از جمله محیطی، ژنتیکی و نقص در سیستم ایمنی در ایجاد این بیماری نقش دارند. بیماران پسوریازیس به طور معمول از انواع داروهای شیمیایی استفاده می کنند که دارای تعدادی عوارض جانبی هستند. یک مطالعه نشان داد که عصاره گانودرما لوسیدوم علائم پسوریازیس را بهبود می بخشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *