راهنمای خرید گیاه آپارتمانی مقاوم

0 Comments

گیاهان آپارتمانی با شرایط و خصوصیات ویژه ای که دارند می توانند مقاومت مناسبی در برابر شرایطی مانند رطوبت کم، آبیاری نامنظم و کم نوری داشته باشند. مشکلاتی که امروزه در فضاهای بسته مانند آپارتمان ها وجود دارد این مهم را می طلبد که با خرید گل آپارتمانی مقاوم بتوانید از آن ها در هر شرایطی استفاده نمایید.

چنانچه در آپارتمان مشغول به زندگی هستید و قصد دارید فضای زندگی خود را با استفاده از گل و گیاهان خانگی و آپارتمانی پر کنید، باید شرایط مختلفی را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال اکثر گیاهان و گل ها جهت رشد خود نیاز به نور فراوان دارند. با این حال برخی از گل ها و گیاهان دارای ویژگی هایی هستند که بدون نیاز به نور می توانند رشد خود را انجام دهند. در این مقاله راهنمای خرید گیاه آپارتمانی مقاوم به شما کمک خواهیم کرد تا گیاه آپارتمانی مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنید.

در حالت کلی افرادی که برای نگهداری و مراقبت از گل و گیاهان تجربه کافی را ندارند می توانند با خرید گل آپارتمانی مقاوم، فضای منزل خود را به شکل زیبا درآورند. با ما همراه باشید تا در ادامه به شما انواع گل ها و گیاهان مقاوم در برابر شرایط مختلف را معرفی کنیم.

خرید گل آپارتمانی مقاوم به گرما

در مناطق گرمسیر و خصوصاً در فصل تابستان، نگهداری از گل و گیاهان آپارتمانی می تواند شرایط سختی برای شما ایجاد کند. با توجه به اینکه در فصل تابستان و در مناطق گرمسیر میزان بارندگی به پایین ترین حد رسیده و رطوبت هوا نیز در آپارتمان وجود ندارد، خرید گل آپارتمانی مقاوم به گرما می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد. اگر در این مناطق مشغول به زندگی هستید و قصد دارید در منزل خود با ایجاد فضای مطبوع و دلپذیر برای خود آرامش و زیبایی را فراهم کنید توصیه ما به شما خرید گل آپارتمانی مقاوم به گرما خواهد بود.

گیاه

گروهی از گیاهان و گل های آپارتمانی وجود دارند که در این شرایط مقاومت مناسبی از خود نشان می دهند. این دسته از گل ها در برابر گرمای فراوان و تابش مستقیم خورشید مقاوم بوده و می توانند کمبود رطوبت را در زمان خشکی نیز به خوبی تحمل کنند. از جمله گل ها و گیاهان مقاوم در این مکان ها می توان به آلوئه ورا، سانسوریا، یوکا و لیندا اشاره کرد.

گل و گیاه مقاوم به کم آبی آپارتمانی

اگر قصد رفتن به مسافرت را دارید و نگران گل و گیاه خانگی خود هستید بهتر است هنگام خرید گیاهان و گل ها گزینه ای را انتخاب کنید که مقاومت مناسبی در برابر بی آبی داشته باشد. خرید گل آپارتمانی مقاوم به بی آبی به شما کمک می کند تا در این شرایط و بدون آب نیز مقاومت کرده و کیفیت خود را حفظ کند. توجه داشته باشید که این دسته از گل ها نسبت به آبیاری زیاد حساسیت فراوانی دارند. در واقع آبیاری زیاد ممکن است این گل ها، آن ها را به سمت نابودی هدایت کند.

خرید گل آپارتمانی مقاوم به نور کم

دسته دیگری از گل ها و گیاهان به شرایط کم نوری نیز عادت داشته و مقاومت مناسبی در این شرایط از خود نشان می دهند. این نوع از گل ها می توانند در سایه و محیط ‌های کم نور نیز به رشد خود ادامه دهند. این نکته را فراموش نکنید که بر خلاف گل و گیاه مقاوم به کم آبی این دسته از گیاهان در برابر نور نیز می توانند رشد مناسبی از خود نشان دهند. از جمله گیاهانی که در نور کم نیز می توانند به رشد خود ادامه دهند می توان به سرخس، سانسوریا، پتوس طلایی و گیاهان عنکبوتی و بامبو اشاره کرد.

گیاه

معرفی گلهای آپارتمانی مقاوم به سرما

نگهداری از انواع گل و گیاه آپارتمانی تحت هر شرایطی می تواند جذابیت خاصی داشته باشد. با این حال مسئله مهمی که وجود دارد گاهی اوقات شرایطی به وجود می‌ آید که نگهداری از گل و گیاهان در آپارتمان برای ما امکان پذیر نباشد. به عنوان مثال فرا رسیدن فصل زمستان موجب می شود که سختی فراوانی در مراقبت و نگهبانی از گل های آپارتمانی برای ما وجود داشته باشد.

با این حال گروهی از گل ها و گیاهان آپارتمانی وجود دارند که در برابر سرما و برودت هوا، مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. این دسته از گل ها می توانند در فصل ‌های سرد سال نیز شادابی خود را حفظ کرده و موجب ایجاد فضایی زیبا در دکوراسیون داخلی منزل شما شوند. با وجود اینکه سرما برای گل های خانگی می ‌تواند بسیار مضر باشد ولی خرید گل آپارتمانی مقاوم به سرما به شما این امکان را می دهد که بتوانید همواره تنوع و زیبایی را در ساختمان خود داشته باشید.

از جمله گل و گیاهان مقاوم به سرما می توان به کراسولا، یوکا، گیاه ورزیا، مارانتا و شفلرا اشاره کرد. دوستانی که در مناطق سردسیر زندگی می کنند می توانند در تمام فصول سال و در مواجهه با سرما از این گل و گیاهان استفاده کنند.

قیمت گل های آپارتمانی مقاوم

همانگونه که به طور مفصل برای شما توضیح دادیم گل ها و گیاهان در برابر شرایط مختلف می توانند مقاومت مناسبی از خود نشان دهند. با این حال قیمت گل های آپارتمانی مقاوم نیز با توجه به این شرایط می توانند متفاوت باشند.

علاوه بر ساختار گل ها و زیبایی آن ها، مقاومت گل و گیاهان در برابر شرایط سخت و مختلف نیز در قیمت آن ها تأثیر گذار خواهد بود. توجه داشته باشید که هنگام خرید گل آپارتمانی مقاوم، گزینه ‌ای را انتخاب کنید که بتواند متناسب با شرایط آپارتمان شما رشد مناسبی داشته باشد.

سخن پایانی

طراحی ساختمان ها به گونه ای است که ممکن است در برخی از آنان نور مناسبی جهت رشد گیاهان وجود نداشته باشد. علاوه بر این همانگونه که می ‌دانید در کشور ما با توجه به اقلیم های مختلف و شرایط آب و هوایی گوناگونی که دارد ممکن است برای رشد گیاهان در برخی مکان ها مشکلاتی به وجود آید.

با این وجود گل و گیاهان و زیادی وجود دارند که در برابر شرایط مختلف می ‌توانند مقاومت مناسب و ایده آلی از خود نشان دهند. خرید گل آپارتمانی مقاوم به گرما، سرما، نور کم و سایه به شما کمک می کند تا بتوانید همواره و در هر مکانی از آن ها به منظور زیباسازی فضای منزل خود استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *