سرخوشی از یک تیم بزرگ جلسه گذشته باید بیش از 3 روز

0 Comments

[ad_1]

آیا تا کنون به رهبری و یا با حضور یک تیم ساختمان نشست و پس از تمام تمرینات, بازی, شام سخنرانیها و سخنرانان انگیزشی به حال به این نتیجه رسیدند شما شوکه شده بودند به همان درک مسائل باقی مانده به عنوان شما شروع شده ؟ شما تا به حال صرف مقدار زیادی از زمان و پول و منابع با قصد تغییر یا هدایت تیم دینامیک. حالا شما پیدا کرده اند افزایش سطح انرژی ترک جلسه از بین می رود تا در روز.

آیا اعضای تیم واقعا مشتاقانه منتظر به برنامه ریزی رویداد ؟ پس از رهبران تیم انجام پس از عمل ارزیابی از خود رویداد است در بازگشت در سرمایه گذاری تشویق یا نه ؟ البته ROI اندازه گیری در برابر اهداف موجود در تیم ساختمان طرح. از این رو طرح می شود پایه و اساس که بر اساس آن موفقیت است اندازه گیری می شود.

در گذشته من صحبت در مورد “متصل” طبیعت همه افراد است. که من با اشاره به چنین چیزهایی به عنوان شخصیتی هر کس متولد شده است و دیدگاه ما توسعه از محیط زیست ما مطرح شد در. بدیهی است که برخی از ما متصلند تمایلات و نه به نفع یک گروه. برای مثال برخی از افراد ممکن است رفتن آن تنها چشم انداز و یا “من می خواهم اعتبار و به رسمیت شناختن” و در انتهای دیگر این طیف شاید برخی احساس می کنید سهم خود را در حال شایسته نیست. برخی نیز ممکن است این رویکرد که اگر من می خواهم برای به دست آوردن شناخت برای یک کار خوب انجام می شود ، تمام این ویژگی های شخصی منجر به یک تیم و سازمانی شکست.

افراد پروژه خود نگرش و proclivities به مردم و تعامل آنها با روزانه. احتمالا مخرب ترین شخصیت اورا که می توانید از بین بردن تلاش برای تغییر سازمانی عبارتند از: خودخواهی و منفی. باید آن را نمی شود به یک رهبر به نقطه این دو ویژگی در یک تیم است. اما برای اولین بار یک رهبر تیم باید از خودش: من پروژه ویژگی هایی که مخرب به یک انگیزه یک تیم مانند منفی غرور یا خودخواهی (و البته بسیاری دیگر وجود دارد)? تیم افتخار خود را رهبر و بالعکس مسری است و اجباری برای موفقیت تیم. به عنوان من گفت: رهبر تیم است که در آن خوب آنها شروع می شود. اجرایی, نگاهی به شخصیت خود را برای اولین بار است که این طرح vibes مثبت?

بخشی از برنامه ریزی یک تیم موفق ساختمان جلسه باید یک ارزیابی از شما به عنوان یک رهبر. اگر منفی در شخصیت خود را مجدانه کار مثبت هاله بینی توسط یک “can-do” رهبر که متمرکز شده است unselfishly در سازمان و تیم. مردم عاشق برندگان به خصوص زمانی که آنها برنده با کلاس و کرامت است. برد بیشتر نسبت به یک نگرش مثبت نسبت به یک نگرش منفی.

سپس هر یک از اعضای تیم خود را با یک چشم به سمت خود ارتباط, مهارت. تمرکز می شود; هیچ بد سیب در هر بشکه رسید. ما می دانیم که این ضرب المثل قدیمی در مورد یک سیب بد می تواند خراب کردن تمام سیب های خوب در ضرب المثلی در هر بشکه رسید. این تیم نیاز به نگرش مثبت نسبت به هر عضو و خرید نسبت به آنچه در این رویداد تیم در تلاش است برای به انجام رساندن.

در اینجا برخی از پرسش های اساسی یک رهبر تیم نیاز به پاسخ در مورد مناسب بودن همه اعضای تیم:

  • چگونه پاسخ آنها به اخبار منفی و یا مشکلاتی که بوجود می آیند در این تیم و تیم های’ پیشرفت ؟
  • چه چیزی شما احساس می کنید فردی(ع) فکر می کند سهم خود را به تیم ؟ به عنوان مثال غرور تمایل به کمک به دیگران در این تیم و یا کیفیت خود را کمک.
  • آیا آنها را هاله ای از نگرش مثبت به این شرکت و تیم خود را ؟

پایین خط در تیم پویا محیط زیست ضعیف ترین حلقه افرادی هستند که پروژه های منفی پرنیان چون ما می دانیم که آن می تواند تاثیر عملکرد تیم.

نگاهی به عنوان مثال – تاثیر اخبار بد. این یک رویداد است که می تواند تاثیر یک تیم است. رسیدگی به این مشکل و کم کم غرور و افتخار در این تیم پاسخ. برنده از دست دادن و یا رسم آن را اداره کند اما اجازه ندهید که آن را به نوبه خود به یک منفی. من یک بار شنیده ام رهبر تیم تیم خود را بگویید “من می تواند زندگی می کنند با مردم اشتباه گرفتن اقدام به حل مشکل نمی توانم زندگی مردم ندارد چرا که من می توانید همیشه direct کسی در حرکت است اما شما نمی توانید مستقیم بدون عمل است.

اگر بعد از بررسی شما احساس می کنید فردی(ص) در تیم خود هستند حلول درجه خاصی از منفی به این تیم سپس گزینه وجود دارد. اولین بار, ساده ترین, ساده ترین و در عین حال تا حدودی مخرب است که به جای عضو تیم(s); و یا در مرحله دوم برخی از مربیگری حرفه ای برای کمک به عضو(ع) که آنها را به زندگی در حال تغییر ابزار برای تغییر نگرش و دیدگاه. امیدوارم آن را به سادگی یک ماده از مردم را متوجه نیروهای منفی آنها طرح ریزی.

پس از پویایی این تیم هستند و در تراز سپس شما آماده برای اجرای یک ساختمان تیم ورزش با احتمال بالا از نتایج پایدار. پس سرخوشی از یک تیم بزرگ ساختمان رویداد باید آخرین زیرا این تیم برای اولین بار در مورد یک تمایل قوی به کار با هم در یک سطح شخصی. یک رهبر خوب تیم را به طور مداوم تقویت مثبت و سازمان دیده بان برای نیروهای منفی که همیشه خزش به هر گروه…بعد از تمام ماندن مثبت نیاز به ثابت هوشیاری در فرد و گروه از سطح.

یک تیم تقسیم شده علیه خود را نمی تواند ایستاده-هر کس باید در همان صفحه.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *