غذاهایی که برای عمل اسلیو باید بیمار از آن ها استفاده کند یا از آن ها پرهیز کند

زبانک  > متفرقه >  غذاهایی که برای عمل اسلیو باید بیمار از آن ها استفاده کند یا از آن ها پرهیز کند
0 Comments

 

 

غذاهایی که باید بیمار از آن ها استفاده کند یا از آن ها پرهیز کند

غذاهایی که باید بیمار از آن ها استفاده کند یا از آن ها پرهیز کند
 غذاهایی که باید بیمار از آن ها استفاده کند یا از آن ها پرهیز کند

پس از عمل جراحی اسلیو معده شخص باید رژیم خاصی را دنبال کند این رژیم چند مرحله دارد، درمرحله اول شخص باید تا یک هفته بعد از عمل جراحی اسلیو معده از مایعات شفاف استفاده کند، این نوشیدنی ها نه تنها باعث التیام بدن فرد می شود بلکه حالت تهوع و استفراغ را کم می کند.درمرحله دوم معمولا پس از گذشت ده روز از عمل جراحی اسلیو معده، شخص کم کم دچار گرسنگی مفرط می شود. در این مرحله رژیم غذایی شخص دارای مایعات سیر کننده تری است این مایعات اغلب دارای پروتئین بسیار بالایی می باشند و هدف اصلی از مصرف کردن این مواد غذایی توسط شخص بیمار، کمتر استفاده کردن مواد غذایی قندی و غذاهای فاقد ارزش مفید است. در مرحله سوم شخصی که عمل جراحی را انجام داده است می تواند کم کم به سراغ غذاهای نرم برود و در طول روز باید بین 60 تا 80 گرم پروتئین استفاده کند و تنها به میزان یک تا دو فنجان کافئین میل کند. البته بخاطر داشته باشید که حتما درطی تمام مراحل شخص باید با پزشک خود مشورت کند. در مرحله چهارم یا مرحله آخرشخص پس از سپری کردن یک ماه ازعمل جراحی، کم کم غذاهای جامد را در برنامه غذایی خود قرار می دهد، دراین مرحله شخص نباید تا نیم ساعت قبل از صرف غذا آب بنوشد وهمچنین بسیاراهمیت دارد وعده های غذایی فرد محدود باشد و به سه وعده در روز و دو میان وعده مفید تقسیم شود و سعی کند درهر وعده از پروتئین ها، مولتی ویتامین های تجویز شده توسط پزشک استفاده کند و شدیدا از مصرف مواد غذایی قندی و فرآوری شده و همچنین کم فیبر پرهیز کند.

 

عوارض بلند مدت عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده همانند بسیاری ازعمل های دیگردرکنار مزیت های ویژه خود، دارای عوارضی هم می باشد که این عوارض به دو دسته عوارض سریع وعوارض مزمن تقسیم می شود. عوارض سریع، عوارضی است که معمولا در مدت زمان کوتاهی پس از عمل اسلیو معده خود را نشان می دهند اما عوارض مزمن آنهایی هستند که با گذشت زمان واغلب شش ماه بعد ازعمل جراحی علائم آن ظاهر می شود برای مثال ممکن است با گذشت زمان نتیجه عمل با شکست مواجه شود این امر معمولا زمانی ایجاد می شود که کیسه یا معده شخص بیمار به شکل خیلی بزرگ درآمده باشد و یا بیمار دستورات پزشکی و رژیم غذایی تعیین شده توسط پزشک و مشاور را رعایت نکرده باشد.

تناسب اندام با اسلیو معده

پس از آن که شخص عمل اسلیو معده را انجام می دهد کاهش وزن به سرعت برای او اتفاق می افتد این کاهش با گذشت سه ماه به 33 درصد پس از گذشت شش ماه به 50 درصد و در نهایت با گذشت 12 ماه به 70 درصد می رسد. بیشتر بیماران بعد از گذشت حدود یک تا دو سال از زمان عمل جراحی اسلیو معده، به وضعیت ثابتی می رسند دراین دوره درصورتی که شخص تغدیه مناسبی داشته باشد و انجام ورزش را در دستور کار خود قرار دهد می تواند حتی وزن بیشتری کم کند و به تناسب اندام دلخواه خود برسد اما متاسفانه بسیاری از بیماران دررعایت رژیم غذایی و ورزش کردن دچار لغزش می شوند که این خود دلیلی است که دوباره به وزن آنها اضافه شود وازتناسب اندام ایده آل خود دورشوند. در پایان همواره این نکته را به خاطرداشته باشید که عمل اسلیو معده نقطه پایانی راه ومقصد مورد انتظار شخص نمی باشد و این عمل نقطه آغازیست برای رسیدن به تناسب اندام با سرعت بیشتر، هرچه شخص بیشتربه توصیه های پزشکی و رژیم غذایی و البته ورزش کردن توجه کند نتیجه بهتری درانتظاراوخواهد بود.

منبع : سایت دکتر سلیمی جراح چاقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.