فروش بدنه دوربین مداربسته

زبانک  > متفرقه >  فروش بدنه دوربین مداربسته
0 Comments

فروش بدنه دوربین مداربسته

فروش بدنه دوربین مدار بسته

بدنه دوربین مدار بسته از قطعات حیاتی برای محافظت از دوربین مدار بسته محسوب می‌شود. زیرا بدنه دوربین مدار بسته همواره از دوربین شما در مقابل برف، باران، ضربات و… محافظت می‌کند. حتی اگر سارقی قصد آسیب رساندن به دوربین مدار بسته شما را داشته باشد، نوع بدنه و کیفیت آن تاثیر بسیاری می‌تواند داشته باشد. در ادامه به بررسی کاربرد‌های دوربین مدار بسته و همچنین انواع بدنه آنها می‌پردازیم.

کاربرد‌های دوربین مدار بسته

امروزه با پیشرفت تکنولوژی اکثر افراد به دنبال ارتقاء سطح امنیت خود هستند. دوربین‌های مدار بسته با توجه به کارایی بالا و قیمت مناسبی که دارند بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. دوربین‌های مدار بسته در مکان‌های مختلف کاربردهای فراوانی دارند که در ادامه به شرح‌ آنها می‌پردازیم.

●کاربرد دوربین مدار بسته در‌ صنعت

بعضی از مشاغل صنعتی از قبیل صنایع شیمیایی و راکتور‌های هسته‌ای، تحت شرایط خطرناک عملیاتی قرار می‌گیرند. از آنجایی که نظارت بر این پروسه از نزدیک و به صورت مستقیم امکان‌پذیر نیست، دوربین‌های مدار بسته می‌توانند نقش مهمی را در این شرایط ایفا کنند.

کاربرد دوربین مدار بسته جهت کنترل ترافیک

به منظور نظارت ترافیک در شهر‌ها و کشور‌ها، دوربین‌های مدار بسته در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. با وجود این دوربین‌ها در سطح شهر امکان نظارت بر ترافیک، رفت‌ و آمد‌، تصادفات و … کنترل می‌شود و در صورت وقوع تصادف اقدامات لازم سریع‌تر انجام خواهد شد‌. 

●کاربرد دوربین‌ مدار بسته جهت نظارت بر انبار، پارکینگ و…

نصب دوربین مدار بسته در مکان‌هایی مانند انبار، پارکینگ و… باعث کنترل رفت‌ و آمد ها در آن مکان می‌شود. با وجود یک کنترل 24 ساعته آن مکان از امنیت بالایی برخوردار خواهد بود و از سرقت نیز جلوگیری می‌شود.

●کاربرد دوربین مدار بسته در بیمارستان‌ها

نصب دوربین مدار بسته در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌تواند بسیار کاربردی باشد. زیرا افرادی با وضعیت جسمانی نامناسبی به بیمارستان مراجعه می‌کنند. بنابراین بهتر است با نصب دوربین مدار بسته در این مکان‌ها از بروز‌ مشکلات جلوگیری کنیم.

●کاربرد دوربین مدار بسته در مکان‌های تاریخی

با نصب دوربین مدار بسته در مکان‌های تاریخی می‌توان از آثار ارزشمند کشور به خوبی مراقبت کرد. اینگونه می‌توان از به سرقت رفتن یا آسیب رساندن بقیه افراد به آثار باستانی جلوگیری کرد.

جنس بدنه دوربین مدار بسته

جنس بدنه دوربین مدار بسته

به صورت کلی جنس دوربین‌های مدار بسته پلاستیکی یا فلزی است. بدنه‌های پلاستیکی به دلیل قیمت مناسبی که دارند همواره مورد توجه اکثر کاربران هستند. علت استفاده بسیار از بدنه‌های پلاستیکی معمولا به دلیل کمتر شدن هزینه‌های ساخت دوربین است. البته دوربین‌های مدار بسته از جنس پلاستیک در هر محیطی قابل استفاده نیستند.

بدنه‌های فلزی به علت مقاومت فیزیکی بالا در میان مردم رایج‌تر هستند. همچنین استفاده از رنگ الکترواستاتیک کوره‌ای در هنگام ساخت بدنه‌های فلزی از ویژگی‌های منحصر به فرد بدنه‌های فلزی به شمار می‌رود که بدنه‌های پلاستیکی فاقد آن هستند. در ادامه به برخی از مزایا رنگ الکترواستاتیک کوره‌ای می‌پردازیم.

●قابلیت تمیز‌کاری آسان و راحت

●مقاوم در برابر نفوذ گرد و غبار و لکه‌های ناشی از روغن و چربی

●دارای سطحی یکنواخت و نفوذناپذیر

استانداردهای مورد نیاز بدنه دوربین مدار بسته

لازم به ذکر است که دوربین‌های مدار بسته به دو دسته تقسیم می‌شوند:

●دوربین‌های INDOOR: دوربین‌هایی که در محیط‌های داخلی مانند، خانه، محیط کار، ورزشگاه‌های سرپوشیده و… نصب می‌شوند.

●دوربین‌های OUTDOOR: دوربین‌هایی که در محیط‌های بیرونی مثل حیاط، خیابان و… هستند.

بدیهی است که دوربین های OUTDOOR به دلیل نصب در محیط‌های بیرونی نیاز به استاندارد‌های مقاومتی جهت عدم ایجاد مشکل در برابر عواملی مانند ضربات، برف، باران، گرد و غبار و… دارند. بنابراین در این مطلب قصد داریم به شرح استانداردهای مقاومتی بدنه‌های دوربین مدار بسته بپردازیم.

استاندارد IP:

استاندارد IP یا همان قابلیت ضدآب بودن یکی از مهم‌ترین استانداردهای مورد نیاز در بدنه دوربین مدار بسته می‌باشد. استاندارد IP در تجهیزات الکترونیکی مختلفی مانند دوربین‌های مدار بسته، هارد دیسک‌های اکسترنال و… به کار می روند. لازم به ذکر است که تجهیزات الکترونیکی از قبیل موبایل، تبلت، لب تاب، ساعت و… بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولا در معرض خطرات بیشتری هستند. به همین دلیل میزان مقاومت این تجهیزات، بیشتر از دوربین‌های مدار بسته می‌باشد.

بنابراین با وجود استاندارد IP66 بدنه دوربین شما در مقابل گرد و غبار و ورود آب از تمامی جهات مقاومت می‌کند.

استاندارد IK:

از دیگر استاندارد‌های مورد نیاز بدنه دوربین مدار بسته، استاندارد IK است که مقاومت بدنه را در برابر ضربات از یک عدد 0 تا 10 می‌سنجد. در ادامه به بررسی سطوح‌ مختلف این استاندارد می‌پردازیم.

0:هیچ مقاومتی ندارد.

1:مقاومتی حدود 0.14 ژول

2:مقاومتی حدود 0.2 ژول

3:مقاومتی حدود 0.35 ژول

4:مقاومتی حدود 0.5 ژول

5:مقاومتی حدود 0.7 ژول

6:مقاومتی حدود 1 ژول

7:مقاومتی حدود 2 ژول

8:مقاومتی حدود 5 ژول

9:مقاومتی حدود 10 ژول

10:مقاومتی حدود 20 ژول

10+:مقاومتی حدود 40 ژول

استاندارد NEMA:

استاندارد NEMA (غوطه‌ور شدن) از دیگر استاندارد‌های دوربین مدار بسته می‌باشد که نشان‌دهنده مقاومت این وسیله در هنگام غوطه‌ور شدن در آب، روغن و… است. این استاندارد دارای عددی بعد از آن است که نشان‌ می‌دهد آن وسیله تا چه مدت زمان امکان غوطه‌ور شدن را دارد. در ادامه به ارائه چند نمونه مثال می‌پردازیم.

●استاندارد NEMA 6: امکان غوطه‌ور شدن در آب و روغن به مدت محدود، بدون ایجاد اختلال در سیستم دوربین

●استاندارد NEMA 6P: امکان غوطه‌ور شدن در آب روغن در طولانی مدت، بدون ایجاد اختلال در سیستم دوربین

●استاندارد NEMA 4: بدنه‌ای غیر قابل نفوذ آب و سایر مایعات

●استاندارد NEMA 4X: مقاوم در برابر مایعات، خوردگی اسیدی یا شوری آب

انواع تکنولوژی‌های دوربین‌ مدار بسته

تکنولوژی‌های دوربین مدار بسته از دیگر نکاتی است که می‌توان با استفاده از آن میزان مقاومت دوربین مدار بسته را ارزیابی کرد. در حال حاضر تکنولوژی‌های موجود در بازار به دو دسته، تکنولوژی آنالوگ HD و تحت شبکه تقسیم می‌شوند.

تکنولوژی آنالوگ HD:

ابتدایی‌ترین دوربین‌های مدار بسته بر اساس تکنولوژی آنالوگ طراحی و تولید شده‌اند. این نوع دوربین‌ها نیاز اولیه نسبت به دوربین مدار بسته را برطرف کرد. به مرور با پیشرفت تکنولوژی، کمپانی‌های سازنده دوربین مدار بسته دست به خلاقیت زدند و دوربین‌های مدار بسته HD را روانه بازار کردند. دوربین‌های با تکنولوژی آنالوگ موجود در بازار شامل دوربین توربو اچ دی، HDTVI، HDCVI و AHD هستند.

تمامی این نام‌ها از شرکت‌های سازنده آنها ایده گرفته شده است و تمامی آنها از سیستم آنالوگ HD پیروی می‌کنند.

تکنولوژی تحت شبکه:

دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه با دوربین‌های IP نیز شناخته می‌شوند. کیفیت تصویر در ساختار شبکه به مراتب بهتر و با کیفیت‌تر است. قابلیت پردازش تصویر از دیگر نکات منحصر به فرد این نوع دوربین می‌باشد. قابلیت‌های هوشمند و جذابی که دوربین مدار بسته تحت شبکه از آنها برخوردار است موجب شده تا در طراحی‌ خانه، ساختمان، شهرهای اسمارت و… کاربردهای فراوانی داشته باشند.

انواع دوربین‌های مدار بسته

انواع دوربین_های مدار بسته

دوربین‌های مدار بسته از لحاظ بدنه و شکل ظاهری دسته‌بندی می‌شوند. انواع دوربین‌های مدار بسته شامل دام، اسپید دام، بولت، چشم ماهی، باکس، کیوب و پینهول هستند. در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

دورببن مدار بسته دام”:

دوربین مدار بسته دام به دوربین گنبدی معروف است. زیرا کلمه (Dome) به معنا گنبد است. این دوربین‌ها از لحاظ کارایی به دوربین‌های بولت شباهت دارند، اما در بعضی از مکان‌ها بهتر است که از دوربین‌های دام استفاده کنید. دوربین‌های دام به دلیل شکل ظاهری‌شان بیشتر در محیط‌های داخلی، روی سقف و کنج دیوارها نصب می‌شوند. لازم به ذکر است که این نوع دوربین به دلیل برخورداری از استانداردهای ضدآب و ضد ضربه در محیط‌های خارجی نیز کاربرد دارند.

ویژگی‌های دوربین مدار بسته دام:

●مقاومت بالا در برابر ضربات خارجی

●جلوگیری از نفوذ آب و گرد و غبار

●نصب آسان و سریع

محیط‌های پیشنهادی برای نصب دوربین مدار بسته دام:

●اماکن اداری و تجاری

●ساختمان‌های مسکونی

●رستوران‌ها و سالن‌های غذاخوری

●کتابخانه‌ها

●مدارس و آموزشگاه‌ها

●هتل‌ها

دوربین مدار بسته اسپید دام”:

دوربین‌های مدار بسته اسپید دام جزو قوی‌ترین دوربین‌های مدار بسته جهت کنترل تردد و ثبت جزئیات است. دوربین‌های مدار بسته اسپید دام با نام‌های دوربین گردان، دوربین PTZ مخفف کلمه Pan Tilt Zoom دوربین چرخشی در بازار موجود می‌باشند. این نوع دوربین‌ها از لحاظ شکل ظاهری شبیه به دوربین‌های دام هستند، اما با این تفاوت که دوربین‌های اسپید دام علاوه بر قابلیت چرخشی که دارند، از سیستم پیشرفته‌تری نیز برخوردار هستند‌.

ویژگی‌های دوربین مدار بسته اسپید دام:

●قابلیت چرخش

●قابلیت زوم اپتیکال

●قابلیت تعقیب خودکار

●قابلیت دید در شب

محیط‌های پیشنهادی برای نصب دوربین مدار بسته اسپید دام:

●محیط‌های بسیار بزرگ

●معادن

●چهار راه‌ها

●کارخانجات بزرگ

●میادین اصلی

دوربین مدار بسته بولت:

دوربین‌ مدار بسته بولت جزو دوربین‌های مدار بسته ضدآب محسوب می‌شود. دوربین مدار بسته بولت از واژه BULLET به معنا گلوله گرفته شده است که به شکل استوانه‌ای این نوع دوربین اشاره می‌کند. این نوع دوربین به دوربین مدار بسته بالت نیز شناخته می‌شود که در محیط‌های بیرونی کاربردهای فراوانی دارد. این نوع دوربین‌ها از استانداردهای IP66 و IP67 پشتیبانی می‌کنند و در آب و هوای نامناسب مقاوم هستند. دوربین‌های مدار بسته بولت از معمولا روی دیوار نصب می‌شوند، اما در زیر سقف نیز قابل نصب هستند.

ویژگی‌های دوربین مدار بسته بولت:

●قابلیت دید در شب

●کیفیت بالا

●نصب آسان و بدون پیچیدگی

محیط‌های پیشنهادی برای نصب دوربین موار بسته بولت:

●حیاط‌ها

●باغ‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *