مقاله نقد و بررسی: چرا رهبران موفق

0 Comments

[ad_1]

در این ماه مقاله, نقد و بررسی رهبران می تواند تبدیل به راحت در نقش خود با این ذهنیت که آنها سخت کار کرده اند برای رسیدن به رهبری. اما فاصله بین یک رهبر موفق و شکست است کوتاه تر از ما فکر می کنم. چندین علائم هشدار دهنده مشخص شده برای رهبران است که نشان می دهد پتانسیل شکست و اشتباهات.

نویسنده علامت Sanborn به تشریح علائم هشدار دهنده های مختلف و پتانسیل های شکست در یک رویکرد عملگرایانه به همکاران از کاهش رهبر اثربخشی. اول تغییر در تمرکز ممکن است رخ دهد از طریق یک دید دست چه چیزی مهم است. این می تواند ناشی از کاهش تمرکز در بسیار موارد ارائه شده که رهبر با شتاب خود را به موفقیت به جای پریشان شدن منافع و مخرب تمرکز بر مناطق مانند ثروت و شهرت وضعیت و قدرت. تمرکز منتقل شده است از فکر بزرگ به یک دست تمرکز فکر کوچک. این است که بیشتر مرکب با تمرکز بر انجام به جای تبدیل شدن به یا در حال توسعه.

دومین علامت هشدار دهنده است ارتباطات ضعیف. رهبران که مشخص نیست در خود هدف و مقصد می تواند ایجاد مبهم و مبهم محیط زیست با طرح ریزی یک تصویر و جهت است که پیروان نمی توانند درک کنند.

سومین علامت هشدار دهنده است ریسک گریزی. این است که ترس از شکست در مخالفت با آرزوی موفقیت. گذشته موفقیت می تواند ایجاد فشار برای رهبران به بهتر خود را تاریخی و موفقیت است. این می تواند ایجاد یک فلات از عملکرد. هنگامی که سطح بالایی از موفقیت به دست آمده است یک انرژی جدید به سادگی با تمرکز حفظ به جای همچنان بالاتر.

چهارمین علامت هشدار دهنده است اخلاق لغزش. این است که توسعه یافته توسط یک انحراف ذهنیت صلاحیت و شخصیت. صداقت همیشه باید در هسته رهبری رفتار است. زمانی که یکپارچگی است به خطر بیافتد تمرکز خوب بیشتر شروع به شکل گرفتن به عنوان رهبران شروع به تمرکز بر روی دستیابی به نتایج. فرض اساسی این رفتار این است که رهبران شروع به دیدن پیروان به عنوان آلت و وسیله ای برای رسیدن به پایان. در نظر بگیرید فکر پیرو یا تابع کار گروه است که به رهبری خاص رهبر. تصور کنید پرسیدن از کسانی که رهبر بستگی دارد و اگر آنها احساس کردند بهره گرفته یا مورد آزار قرار گرفته. با توجه به احتمال زیاد پاسخ می دهد بینش اخلاقی و یکپارچگی گرایش از رهبر.

پنجمین علامت هشدار دهنده است فقیر خود مدیریت. رهبران که نمی مراقبت از خود را به عنوان تاکید و خسته. این نه تنها تاثیر دیدگاه ها و انگیزه های پیروان, اما آن را نیز می تواند بشدت پتانسیل رهبری خود را. رهبران باید در نظر خود را به عنوان ورزشکاران در عرصه کسب و کار. بالا انجام ورزشکاران از طریق بی امان تلاش برای انجام در سطح مطلوب; رهبران باید همان را انجام دهید.

ششم و نهایی علامت هشدار دهنده است عشق از دست رفته. زمانی که یک رهبر شروع به حرکت به دور از رویا و عشق از پیشرو آنها بیشتر متمرکز بر اشکالاتی از پذیرش مسئولیت هایی است که با رهبری مانند مدیریت کارکنان و وظایف اداری. بدون نگه داشتن تمرکز بر روی سطوح بالاتری از رهبری مانند مشاوره توسعه و آموزش, رهبر تر می شود بر عناصر فرایند مدیریت.

علائم هشدار دهنده را می توان ساده توسط یک تغییر در سبک مدیریت است که رانده شده توسط فردی خستگی و کاهش تمرکز است که همواره یک رهبر کاریزماتیک درگیر و مشارکتی رهبر به بی بند سبک رهبری عدم مداخله. من شخصا تجربه کرده اند همه این علائم هشدار دهنده. شش مناطق فوق بسیار آسان به سقوط به, اما آنها بسیار دشوار است برای شناسایی به عنوان رهبر تمرکز بر روی یک ناهماهنگی شناختی مشاهده. مگر رهبر دستاوردهای تمرکز بر روی این موضوع کار می کند و برای اصلاح آن دسته از مسائل مربوط به سبک رهبری که آنها را سوار به موفقیت ناگهان تبدیل به یک رهبری جدید سبک است که شروع به سرکوب خود موفقیت و عناصر مختلف محیط کار خود. تصویر این تجزیه و تحلیل و سبک به عنوان یک اثر موج دار شدن. رهبر است که در این مرکز ایجاد تغییر تاثیر می گذارد که هر کس در اطراف آنها را به احساس تاثیر می گذارد. به عنوان امواج را به امواج بزرگتر کسانی که گرفتار در امواج تبدیل شدن بیشتر و بیشتر تحت تاثیر قرار به عنوان آنها رشد می کنند خسته در محیط زیست است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *