نکات مهم در انتخاب دسته گل عروس

زبانک  > متفرقه >  نکات مهم در انتخاب دسته گل عروس
0 Comments

یکی از بهترین و شیک ترین  اکسسوری ها که همواره باید در دستان عروس در شب عروسی باشد، دسته گل است. دسته گل عروس مصنوعی یا طبیعی می تواند جلوه زیبایی به عروس خانم در شب عروسی ببخشد. اما برای خرید دسته گل عروس مصنوعی شما باید نکات مختلفی را رعایت کنید. مدل دسته گل عروس، اندازه دسته گل عروس، نوع و رنگ آن باید متناسب با شرایط لباس و جشن باشد. در این مقاله قصد داریم نکات مهمی را در مورد دسته گل عروس مصنوعی برای شما عزیزان تشریح کنیم.

دسته گل عروس

جشن عروسی یکی از مهم ترین و ماندگارترین جشن ها در طول زندگی محسوب می شود. شما هر سال می توانید جشن تولد را تکرار کنید، اما جشن ازدواج جشنی است که در طول زندگی فقط یکبار اتفاق می افتد و از این رو عروس و داماد بهترین تمهیدات لازم را برای آن می اندیشند. یکی از مهم ترین اکسسوری ها که در شب عروسی باید مد نظر واقع شود، دسته گل عروس است. به همین دلیل باید  به دسته گل عروس و نوع و رنگ گل ها، توجه ویژه ای داشت.  

انتخاب دسته گل طبیعی یا مصنوعی بر اساس سلیقه عروس و داماد است. شما هم می‌توانید دسته گل طبیعی و هم می‌توانید دسته گل مصنوعی برای روز عروسی انتخاب کنید. اما بهترین دسته گل، دسته گلی است که احساسات و عواطف شما را نشان دهد و البته چشم نواز هم باشد.

از این رو نباید آن را بی اهمیت بدانید. دسته گل عروس از مهم ترین اکسسوری ها برای عروس خانم محسوب می شود و باید متناسب با لباس و شرایط جشن باشد. مثلا رنگ گل هایی که در دسته گل عروس مصنوعی هستند، باید دارای طراحی و توازن مناسبی باشند. به عبارت دیگر دسته گل عروس همواره باید با لباس عروس هماهنگ باشد.

چرا که هماهنگ نبودن سبک لباس عروس و دسته گل جالب نیست. مثلا اگر لباس عروسی شما بلند باشد، بهتر است که دسته گل عروس مصنوعی به شکل آبشاری انتخاب شود. چرا که این دو هماهنگی و هارمونی مناسبی با یکدیگر دارند و کنار هم بودن آن ها  جلوه زیباتری را ایجاد می کند.

دسته گل عروس

یا اگر قرار است که لباس پرنسسی در شب عروسی پوشیده باشید، بهترین انتخاب دسته گل عروسی مصنوعی دسته گل هایی با طراحی دایره ای یا گرد است که با این لباس ها بیشتر تناسب و هماهنگی دارد. البته آن چه در اینجا بیان می شود، صرفا پیشنهاداتی برای زیباتر شدن دسته گل و لباس عروس است. مهم سلیقه شما است و شما می توانید متناسب با سلیقه خود، دسته گلی که دوست دارید را استفاده کنید.

نکات مهم در انتخاب دسته گل عروس مصنوعی

 یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب و خرید دسته گل عروسی آن است که اگر قرار باشد که شب عروسی طولانی مدت باشد بهتر است که دسته گل عروس، برای چنین مراسمی مناسب باشد. به عبارت دیگر باید تمام جوانب را برای حفظ طراوت و شادابی آن در نظر بگیرید. اگر قرار است از دسته گل های طبیعی استفاده کنید باید بدانید که ممکن است گل های آن پلاسیده شوند. دسته گل پلاسیده و پژمرده در دستان عروس در شب عروسی جلوه زیبایی ندارد. از این رو توصیه ما این است که از دسته گل عروس مصنوعی استفاده کنید. از آنجایی که مراسم های عروسی اغلب طولانی مدت هستند، بهتر است دسته گل عروس مصنوعی را انتخاب کنید تا در هنگام جشن عروسی، دغدغه پلاسیده شدن و پرپر شدن گل های آن ار نداشته باشید.

توصیه ما این است که حتماً برای خرید دسته گل زیبا و لاکچری به سایت فردای خوب مراجعه کنید. مثلا اگر مراسم عروسی در زمستان است، استفاده از دسته گل های نقره ای، سفید و طلایی (که با فصل سرما هماهنگ است) را توصیه می کنیم. اگر ازدواج شما در فصل پاییز است، از دسته گل های نارنجی، قرمز یا کهربایی استفاده کنید. دسته گل های صورتی، آبی و سبز برای فصل بهار و دسته گل هایی که به رنگ مرکبات باشند، برای عروسی تابستانی عالی و زیبا خواهند بود. از آنجایی که هر گل نماد یک مفهوم است، بهتر است که در انتخاب نوع گل ها و رنگ آنها دقت کنید. گل هایی به رنگ صورتی هستند ( مانند گل رز، نیلوفر و …) نشانه آرامش و امید هستند و انتخاب آن ها برای جشن عروسی انتخاب هوشمندانه ای است.  انتخاب گل قرمز به خاطر اینکه سلیقه بیشتر خانم ها است هم،  می تواند گزینه مناسبی باشد.

یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید دسته گل عروس مصنوعی این است که دسته گل باید با قد و قامت شما هم ‌پوشانی و سازگاری داشته باشد. به این معنا که باید دسته گل به شکلی انتخاب شود که تمام دست و انگشتان شما را نپوشاند. چرا که در عکاسی و فیلمبرداری همواره باید حلقه و زیورآلات شما مشخص باشد.

دسته گل عروس

انتخاب گل ها در دسته گل عروس

از دیگر نکات مهم در هنگام انتخاب دسته گل عروس مصنوعی این است که اگر قصد خرید گل های طبیعی را دارید، باید در نظر داشته باشیدکه احتمال دارد که این گل ها گرده پخش کنند و باعث حساسیت شما شوند. از این رو از انتخاب دسته گل عروس مصنوعی می‌تواند مناسب تر از انتخاب دسته گل طبیعی باشد.

 همانطور که می دانید دسته گل های زیادی برای لباس عروس وجود دارد. دسته گل آبشاری عمدتا زمانی  مورد استفاده قرار میگیرد که عروسی مجلل، و دارای تشریفات زیادی  است. دسته گل های بازویی، عمدتاً دسته گل هایی هستند که ساقه بلند گل ها تا آرنج دست عروس را می پوشانند.  این دسته گل ها عمدتاً حالت قدیمی و کلاسیک دارند. دسته گلهای دستبندی، دسته گل هایی هستند که به دست عروس بسته می شوند. اگر لباس عروسی بسیار ساده و مراسم عروسی نیز طولانی باشد، عروس خانم از در دست داشتن  دسته گل  دستبندی خسته نخواهد شد.

همانطور که در بالا گفتیم دسته گلهای گرد، معمولاً برای هر نوع لباس  و هر نوع جشنی مناسب هستند و شما می توانید برای انواع و اقسام جشن ها  مانند عروسی، از آنها استفاده کنید.

انواع و اقسام گل ها برای دسته گل عروسی نیز مناسب است. شما می توانید از گل های رز مینیاتوری، گل های کوکب، گل های ارکیده، گل های نرگس درختی،  گل های داوودی، گل  های شیپوری و گل های یاسمن و دیگر گل های زیبا در هنگام طراحی و تزیین دسته گل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.