هفت ویژگی از راک استار کارکنان

0 Comments

[ad_1]

تعامل اعداد تغییر نکرده در سال است که سازمان گالوپ شده است پیگیری. در ایالات متحده تعهد کارکنان اعداد شناور در حدود 30٪. در بقیه جهان تصویر است و حتی bleaker – تنها حدود 13 درصد از کارگران مشغول به کار هستند.

دقیقا صفات یک ستاره راک کارمند ؟ در اینجا هفت ویژگی هایی که شما در پیدا کردن بسیاری از اعضای آن گریزان است.

Responsible: نوازندگان برتر مالکیت هر پروژه مشغول به کار هستند و مجموعه ای از استانداردهای بالا برای عملکرد خود را. آنها تنها راضی هنگامی که مشتریان خود را در حال آواز خواندن خود شرکت میاد. هنگامی که آنها به اشتباه آنها آن را بپذیرد و به آنها درس به طوری که آن را دوباره اتفاق می افتد. هنگامی که آنها یک موفقیت آنها مطمئن شوید دیگران است که به کمک و پشتیبانی آنها را در طول راه نیز به رسمیت شناخته شده برای کمک به آنها. در نظم کلمات آنها را به اشتراک اعتباری و را سرزنش می کنند.

Optimistic: بدون توجه به آنچه در جریان است در آنها در حال برنامه ریزی برای خوب مردم در پروژه ها و موقعیت ها. آنها پر انرژی و مشتاق و اعتماد به نفس در مورد خود کار می کنند و چگونه اعضای تیم با هم کار کنند. آنها نگاهی به موانع به عنوان چالش ها برای غلبه بر آنها به عنوان هیجان زده به رشد و تغییر هستند. آنها یک چشم انداز مثبت و محسوب می شود برای روشن کردن اتاق که آنها در اطراف.

Creative: Rockstar کارکنان باید توانایی به نگاه در همه طرف از یک مشکل و آمد تا با یک میزبان جدید و هیجان انگیز راه حل. آنها ترس از شکست به عنوان آنها می دانند که بخشی از موفق بودن داشتن به شکست از زمان به زمان. آنها دارای توانایی منحصر به فرد به استفاده از خارج از جعبه فکر کردن به توسعه روش های جدید برای نگاه کردن و حل مشکلات است.

Kind: مشغول کارکنان مهارتهای مردمی بسیار عالی و دارای یک شبکه گسترده ای از مردم که می دانیم آنها. آنها خود را پرورش روابط حرفه ای و بیشتر متمرکز بر دادن به جای دریافت. آنها را وادار به می دانم که مردم به عنوان افراد و رعایت “نزد دیگران به عنوان آنها انجام داده اند به آنها” حکومت.

Studious: خود را بالا استعداد می خواهد فردا بهتر از امروز هستند. نوازندگان برتر در سرمایه گذاری خود را و مهارت های خود را به طوری که آنها می تواند به توسعه و رشد هر دو شخصی و حرفه ای. آنها عشق را به یاد بگیرند و آنها دنبال هر فرصتی می توانید آنها را برای به دست آوردن دانش در مورد موضوعات مختلف. اگر آنها مطمئن نیستند که چیزی آنها را از انجام تحقیقات لازم برای کشف پاسخ.

Team بازیکنان: گالوپ نشان می دهد که به طور فعال درگیر, کارکنان یک شبکه قوی. مشغول کارکنان تمرکز بر بلند کردن دیگران به صعود آنها و لذت بردن از های ویژه از موفقیت های خود, چرا که آنها متوجه آنها آن را انجام دهد نه به تنهایی. اگر چه ممکن است آنها را با سرب در پروژه های آنها یک ارتباط روشن بین فعالیت های تیم و این تیم را به هدف. آنها اجازه می دهد دیگران برای لذت بردن از کار و سفر با آنها.

یکavery گرا: به طور متوسط کارکنان را به انجام لیست. ستاره های موسیقی راک مجموعه, اولویت های خود را و کار انجام می شود. آنها دریغ نکنید بر اساس ترس و یا تردید آنها در این وضعیت نگاه و اقدام بر اساس اطلاعات آنها در زمان آنها آن را دریافت خواهید کرد. چرا که “اشیاء در حال حرکت تمایل به ماندن در حرکت” ستاره راک را انتخاب کنید به “شکست رو به جلو” و حفظ شتاب رفتن. شور و شوق خود را برای آنچه انجام می دهند آنها کمک می کند تا بدانید که برای سازش با دیگران و هنگامی که به ایستادگی.

Risk-یادداشت برداری: رهبران طبیعی می ترسند به لرزش تا وضعیت موجود. آنها را به تصمیم گیری های لازم و فشار محدودیت از منطقه راحتی خود را. آنها را به اقدام جسورانه نسبت به اهداف خود. آنها احساس می کنند که اگر آنها نمی, اشتباه, آنها هنوز در حال یادگیری. آنها عشق را به پیشنهاد ایده های جدید و راه های جدید تفکر و شور و شوق خود را الهام بخش دیگران را به خود منجر شود.

نگاهی هم به اطلاع زمانی که خود راک استار کارکنان در حال انجام کارهای بزرگ است. از آنها بخواهید برای ایده های خود را و از آنها یاد بگیرند. سپس شما می توانید ترکیب خود را ایده ها و روش های جدید به استخدام آموزش و توسعه بقیه تیم خود را. هنگامی که شما با استفاده از بهترین شیوه های آموخته شده از خود را به طور فعال درگیر کارکنان شما اذعان ارزش خود را به سازمان خود و کمک به بقیه تیم خود را حرکت شرکت شما جلوتر است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *