وقتی از دست وکیل خود عصبانی هستید چه کاری باید انجام دهید

زبانک  > متفرقه >  وقتی از دست وکیل خود عصبانی هستید چه کاری باید انجام دهید
0 Comments

وکیل ارتباطی برقرار نمی کند

این مشکل رایج و ناراحت کننده راه حل آسانی ندارد. وکیلی که به تماس های تلفنی پاسخ نمی دهد یا برای مدت طولانی با شما ارتباط برقرار نمی کند، ممکن است در ترک شما گناهکار باشد – نقض تعهدات اخلاقی وکلا. اما این موضوع بر عهده کانون وکلا است (در صورت ثبت شکایت)، و در کوتاه مدت سود چندانی برای شما نخواهد داشت.

 

اگر به نظر می رسد وکیل شما روی پرونده شما کار نمی کند، ارسال یک نامه مودبانه اما محکم که نگرانی های شما را بیان می کند باید توجه وکیل شما را جلب کند. تهدید به طرح دعوای تخلف یا شکایت به کانون وکلا نکنید. چنین تهدیدهایی احتمالاً وکیل شما را عصبانی و دفاعی می کند، نه توجه.

اگر وکیل شما پاسخ نداد، یا جلسات یا گفتگوهای بعدی مثمر ثمر نبود، اگر هنوز می‌خواهید که این وکیل از شما وکالت کند، پیشنهاد میانجیگری را برای حل مشکلات ارتباطی خود در نظر بگیرید. رفتار بد پشت میز به این معنی نیست که وکیل وکیل عالی نیست، و پیدا کردن وکیل جدید در میانه پرونده می تواند دشوار باشد.

اگر به این نتیجه رسیدید که دیگر نمی توانید با وکیل خود کار کنید، وکیل خود را اخراج کنید و فرد جدیدی پیدا کنید. همچنین ممکن است بخواهید از وکیل دومی بخواهید که اقدامات وکیل اول خود را ارزیابی کند و به شما در مورد پرداخت (یا امتناع از پرداخت) هر صورت حسابی که دریافت می کنید، ثبت شکایت با آژانس انضباطی وکیل ایالتی یا شکایت از وکیل به دلیل قصور مشاوره دهد.

وکیل ناصادق یا کاملاً بی کفایت است

اگر وکیل شما واقعاً از شما دزدی کرده یا با بی کفایتی فاحش عمل کرده است، مقامات مسئول انضباط وکلای ایالت شما باید کمی علاقه نشان دهند.

دریافت غرامت

کانون های وکلای ایالتی عمدتاً به مجازات وکلا (هر چند به ندرت شدید) و نه پرداخت غرامت به موکلان توجه دارند. اما همه ایالت ها به جز مین، نیومکزیکو و تنسی دارای وجوهی هستند که می توانند به مشتریانی که وکلای آنها از آنها دزدیده اند بازپرداخت کنند.

اگر نگران کار وکیل هستید

اغلب برای موکل دشوار است که بداند آیا یک وکیل کار خوبی انجام می دهد یا خیر. اما اگر فکر می‌کنید توانایی وکیل شما چیزی را برای شما جالب نمی‌داند، قبل از اینکه خیلی دیر شود، تحقیق کنید.

برقراری ارتباط

اگر به نظر می رسد وکیل شما روی پرونده شما کار نمی کند، با وکیل خود صحبت کنید و نگرانی های خود را توضیح دهید.

فایل خود را دریافت کنید

اگر نمی توانید بفهمید که چه کاری انجام شده است (و نشده است)، باید فایل خود را در دست بگیرید. می توانید آن را در دفتر وکیل خود بخوانید یا از وکیل خود بخواهید کپی همه چیز را برای شما بفرستد – تمام مکاتبات و هر آنچه در دادگاه ثبت شده یا در یک سازمان دولتی ثبت شده است.

اگر قبلاً رابطه خود را با وکیل به پایان رسانده اید، باید پرونده خود را آماده کنید تا مطمئن شوید که تمام مهلت ها رعایت شده است، اشتباهات اصلاح شده اند و موضوع ادامه دارد. اگر وکیل پاسخگو نیست و موضوع شامل دعوا می شود، به دادسرا مراجعه کنید و پرونده خود را که شامل تمام اوراقی است که واقعاً در دادگاه ثبت شده است، نگاه کنید.

 

اگر وکیل جدیدی استخدام کرده اید، از او برای دریافت پرونده کمک بخواهید. همچنین از کانون وکلای ایالتی خود برای کمک بخواهید. اگر این کار موثر واقع نشد، به عنوان آخرین راه، ممکن است لازم باشد از وکیل خود در دادگاه دعاوی کوچک شکایت کنید و از دادگاه برای جبران هزینه هایی که برای انجام مجدد کار در پرونده یا تلاش برای دریافت پرونده هزینه کرده اید، از دادگاه درخواست کنید.

پژوهش

اگر از تصمیمات استراتژی وکیل خود یا استدلال هایی که وکیل از جانب شما مطرح کرده است راضی نیستید، حتی ممکن است بخواهید به کتابخانه حقوقی بروید و مطالعه کنید تا خود را در مورد مشکل حقوقی خود آگاه کنید.

نظر دوم را دریافت کنید

اگر در مورد نحوه رسیدگی به پرونده خود شک دارید، به یک وکیل دوم مراجعه کنید. نظرات دوم نسبتاً ارزان هستند – یک یا دو ساعت از وقت یک وکیل صرف صحبت با شما به علاوه هر زمانی که صرف بررسی مقالات می شود. و اغلب برای کمک به شما در تصمیم گیری برای ماندن در کنار وکیل فعلی خود یا تغییر به فردی که برای این کار مناسب تر است بسیار ارزشمند هستند.

هرچه بیشتر بتوانید به وکیل دوم در مورد پرونده خود بگویید و نشان دهید، توصیه های بهتری در مورد اینکه آیا پرونده شما به درستی رسیدگی می شود و چه کاری ممکن است متفاوت انجام شود، دریافت خواهید کرد. با این حال، به خاطر داشته باشید که هیچ دو وکیلی یک پرونده را دقیقاً در یک پرونده انجام نمی دهند

بله، و اینکه نظر دوم معمولاً یک بررسی سطحی است، نه یک تحلیل جامع.

وکیل خود را اخراج کنید

این حق مطلق شماست که وکیل خود را در هر زمانی به هر دلیلی اخراج کنید. اگر متقاعد شده اید که وکیل کار بدی انجام می دهد یا اگر رابطه شما با وکیل غیرقابل تحمل شده است، به آن توجه جدی کنید.

اما دور انداختن یک وکیل بد می تواند گران باشد. اگر یک وکیل جدید استخدام کنید، باید به او پول بدهید تا بتواند به پرونده شما رسیدگی کند. اگر وکیل اول کار زیادی انجام نداده باشد، این نباید هزینه زیادی داشته باشد. اما اگر دادگاهی برای سه هفته از هم اکنون برنامه ریزی شده باشد، وکیل جدید شما کار بسیار مهم و زمان بری خواهد داشت.

شکایت به خاطر قصور

اگر به دلیل نحوه رسیدگی وکیلتان به پرونده خود پول خود را از دست داده اید، به دلیل قصور شکایت کنید. اما بدانید که کار آسانی نیست. شما باید دو چیز را ثابت کنید:

اگر می خواهید به دلیل تخلفات قانونی شکایت کنید، این کار را در اسرع وقت انجام دهید. دفاع رایجی که توسط وکلا مطرح می شود این است که موکل برای شکایت طولانی مدت منتظر ماند. و از آنجایی که این حوزه از قانون می تواند به طرز شگفت آوری پیچیده و گیج کننده باشد، اغلب فضای زیادی برای بحث وجود دارد.

پیگیری پرونده های قصور حقوقی پرهزینه است، بنابراین قبل از غوطه ور شدن در آن تحقیق کنید. اگر وکیل بیمه قصور یا دارایی های با ارزشی نداشته باشد که در صورت برنده شدن از آن به شما پول بدهد، شکایتی فایده ای ندارد.

 

بیشتر بخوانید: در صورتیکه به مشکل حقوقی برخوردید چه اقدامی باید انجام بدید؟ 

 

https://www.tehrannews.ir/news/728196/%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA%DB%8C%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AD%D9%82%D9%88%D9%82%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D9%85-%DA%86%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%87%DB%8C%D9%85

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *