پارچه کربن فعال شده بافته شده

زبانک  > متفرقه >  پارچه کربن فعال شده بافته شده
0 Comments

کربن فعال شده با مهره (BAC)
کربن فعال شده با مهره (BAC) از قله نفت ساخته شده و در قطر از حدود 0.35 تا 0.80 میلی متر عرضه می شود. مشابه EAC ، همچنین به دلیل افت فشار کم ، استحکام مکانیکی بالا و میزان گرد و غبار کم ، اما با اندازه دانه کمتری نیز ذکر شده است. شکل کروی آن باعث می شود تا برای کاربردهای بستر سیال مانند تصفیه آب ، ترجیح داده شود.

کربن آغشته
کربن های متخلخل حاوی چندین نوع آغشته به مواد معدنی مانند ید ، نقره ، کاتیون هایی مانند Al ، Mn ، Zn ، Fe، Li، Ca همچنین برای کاربردهای خاص در کنترل آلودگی هوا بویژه در موزه ها و گالری ها آماده شده اند. به دلیل خاصیت ضد میکروبی و ضد عفونی کننده آن ، کربن فعال شده با نقره ای به عنوان جاذب در تصفیه آب خانگی استفاده می شود. با تصفیه آب طبیعی با مخلوطی از کربن فعال شده و Al (OH) 3 که یک عامل لخته سازی است ، می توان از نوشیدن آب طبیعی استفاده کرد . از کربن های آغشته نیز برای جذب هیدروژن سولفید ( H 2 S ) وگروه های تیول . نرخ جذب برای H 2 S به عنوان بالا که 50٪ وزن گزارش شده است. [ نیاز به استناد ]

کربن روکش شده با پلیمر
این فرآیندی است که بوسیله آن می توان یک کربن متخلخل را با یک پلیمر زیست سازگار پوشش داد تا بتواند بدون مسدود کردن منافذ ، یک لایه صاف و نفوذپذیر به دست آورد. کربن حاصل برای هموفافیوژن مفید است . Hemoperfusion یک روش درمانی است که در آن حجم زیادی از خون بیمار بر روی ماده جاذب منتقل می شود تا مواد سمی از خون خارج شود.

کربن بافته شده
تکنولوژی پردازش فیبر ریون فنی در پارچه کربن فعال برای فیلتر کربن وجود دارد . ظرفیت جذب از پارچه فعال بیشتر از کربن فعال (است تئوری BET 500-1500 متر:) سطح 2 / گرم، حجم منافذ: 0.3-0.8 سانتی متر 3 / گرم) [ نیازمند منبع ] . به لطف اشکال مختلف مواد فعال شده ، می توان از آن در طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده کرد ( ابررساناها ، جذب کننده بو ، صنعت دفاعی CBRN و غیره).

منبع :  http://tajhizyar.com/consumable-product/activated-carbon/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.