چگونه برای تبدیل شدن به بهترین شما می توانید!

0 Comments

[ad_1]

اول از همه من متاسفم به اطلاع شما “شما نمی تواند انجام دهد یا تواند هر چیزی شما می توانید از فکر می کنم.” در واقع به عنوان یک انسان شما باید استعداد محدودیت. اما خوب است چرا که شما می توانید استثنایی در یک یا دو چیز شما را به انجام متولد شد. بله من گفت:” … استثنایی در چیزهایی که شما بودند متولد به انجام است.” عبارت زیر خلاصه این پایان نامه:

استعداد

کلید برای باز کردن قفل جامعه را بزرگترین دارایی:

انسان بالقوه است. [1]

اجازه رفتن به عقب برای یک لحظه به بحث های قبلی ما در مورد مشکل پرورش کودک. بسیاری از شما به یاد دوستان دوران کودکی که دریافت غنائم فقط برای نشان دادن به رویدادهای ورزشی و در برخی موارد آنها یک جایزه و یا روبان حتی زمانی که آنها در طرف اشتباه از نمره نهایی. همه ما به خنده در این “آخرین محل” جایزه داستان; اما آنها افزایش جدی رشد و نمو سوالات. یکی: آن را عاقلانه برای پاداش دادن به کودکان یا بزرگسالان برای خود منصه? کاملا نه! هیچ زیانی بیشتر به توسعه یک فرد نسبت به پاداش او را برای عدم نتیجه دادن او یک حس کاذب از شایستگی. دو: چگونه ما کمک به مردم برای پیدا کردن معنای واقعی خود ارزش و شایستگی?

چه بهتر از راه برای توانمند سازی مردم نسبت به آنها آگاهی از استعدادهای ذاتی خود را به نام استعداد? من که ادعا استعداد نشان دهنده یک منطقه از فرصت فوق العاده ای برای اجتماعی بهبود و پیشرفت است. پیامدهای نادیده گرفتن پتانسیل انسانی خصوصیات? فقط انتخاب کنید تا هر روزنامه; دیده بان اخبار شب; و یا اتصال به اخبار رادیو. بدون توجه به متوسط تیتر داستان هستند: “میلیاردها دلار مورد نیاز برای نجات از دیگر جناح میباشد.“”خطاهای پزشکی دخیل به عنوان علت عمده مرگ بیمار مرگ و میر.“”تنظیم کننده های چرت زدن در حالی که Ponzi schemers دام بدون تعجب و تشویش سرمایه گذاران.“”جرم و جنایت و نرخ ترک تحصیل به صعود ادامه با هیچ پایانی در چشم!“برخی استدلال می کنند این مشکلات نشان دهنده علائم زوال تمدن. دیگران ممکن است آنها را سرزنش بر فرزند مجاز شکست آموزش و پرورش عمومی و یا شاید حتی افراط سرمایهداری است. در حقیقت وجود انواع دلایل غیر اخلاقی و ضد اجتماعی, uncivil و رفتارهای بی فایده. وجود دارد یک جنبه از جامعه است که خارج از غرفه به عنوان یک پتانسیل ریشه علت عدم آگاهی عمومی در مورد چگونه برای شناسایی و استفاده از استعدادهای منحصر به فرد به نام استعداد استعداد هستند و توانایی های ذاتی مردم برای انجام و یا یادگیری برخی از چیزهایی که به سرعت.هنگامی که یکی از خصوصیات به طور کامل مورد استفاده آنها به یک فرد و یک مزیت رقابتی بیش از دیگران است که منجر به بیشتر در زندگی شخصی و حرفه ای موفقیت است. [1]

چگونه کار می کند ؟ این ساده است هنگامی که شما به توانایی های طبیعی (a/k/یک استعداد) برای چیزی است که شما موفق هستند هر زمان که شما آن را امتحان کنید. و هنگامی که شما واقعا خوب در چیزی است که دیگران شما را به عنوان یک بازیگر از یک و یا حتی به عنوان یک سوپراستار. بله درست مثل این ستاره ها شما را در تلویزیون در ورزش حرفه ای و سرگرمی. شما ببینید این ستاره مشهور هستند و هیچ تفاوتی از شما جز یک چیز: به هر دلیلی آنها کشف استعداد خود را و شروع به استفاده از آنها را در اوایل در حرفه انتخاب خود را. پس همه شما باید انجام دهید این است که استعداد خود را آزمایش و پیدا کردن آنهایی که خود را قوی ترین. پس از آن شما می توانید تمرکز تلاش خود را در وارد شدن به یک حرفه ای به طور خاص خود را همسان قوی ترین استعداد. به این ترتیب شما بیش از حد خواهد اکسل در بالا و فراتر از کسانی که در اطراف شما که بسیار ضعیف تر استعداد خود را در زمینه ایده آل کار می کنند.

“خوب من به فروش می رسد.” شما می گویند. “چگونه می توانم استعداد تست شده؟” پاسخ: در نه برای سود جانسون اوکانر بنیاد تحقیقات (JOCRF). JOCRF انجام شده است استعداد ارزیابی برای تقریبا 100 سال برای افراد جوان و پیر از تمام جنبه های زندگی. فقط متعهد به آزمایش می شود; صرفه جویی در پول خود را. برنامه خود را JOCRF استعداد ارزیابی و صرف یک روز و نیم با بهره گیری منحصر به فرد تست است که هیچ چیز مانند هر چیزی که شما تا کنون تجربه کرده اید قبل از. این آزمون استعداد علمی به طور مداوم و قابل اعتماد پیش بینی موفقیت خود را در زمینه کار شما را به انجام متولد شد. “به هیچ وجه!” شما می گویند. بله راه! در واقع این سریعترین و موثرترین راه برای یادگیری آنچه شما قوی ترین استعدادهای طبیعی هستند و چگونه به مطابقت آنها را به ایده آل خود را حرفه ای. [2]

بعلاوه وجود استعداد برای تقریبا هر کار شناخته شده برای بشر و… برای بسیاری از مشاغل هنوز اختراع شد. [3] من بصورتی پایدار و محکم بر این باورند وجود خواهد آمد زمانی که اجتماعی و فشارهای رقابتی وادار دولت و صنعت استفاده از تست استعداد را انتخاب کرده و همه کارکنان. من تصور یک جهان با گسترش تحقیقات علمی به شناسایی و اندازه گیری حرفه ای استعداد است که اعتبار نامه که موفقیت یک تابع از شناسایی یکی از استعدادهای ذاتی به نام استعداد و تطبیق این استعدادها به یک کار است که نیاز به آنها.

چه خواهد شد درایو این اوج علاقه و استعداد شناسایی و استفاده از? سرمایه داری رقابت ، زمانی که سرمایه داری مجاز به اعمال آن “دست نامرئی,” شرکت خواهد به سرعت به دنبال رهبر یا دیگری هلاک. به عنوان یک تولید کننده در یک اقتصاد آزاد “ایجاد یک تله موش بهتر” با برتر مدیران و کارکنان و مشتریان خواهد شد “ضرب و شتم یک مسیر به آن درب” غنی سازی صاحبان آن است. بیشتر نوآورانه سازمان ها به سرعت حرکت می کند به سمت تست استعداد برای موقعیت های کلیدی اول در نهایت ارزیابی همه کارکنان برای هدف قرار دادن آنها را در ایده آل خود نقش. این استعداد محور شرکت را رسیدن به سود در بهره وری و کیفیت و وفاداری مشتری بی سابقه در صنایع. یک بار چند پیشگام سازمان اثبات شدید ارزش کارمند استعداد ارزیابی حاشیه روشن خواهد شد. صاحبان که رعایت این موفقیت را می خواهم همان را برای خود. به عنوان رفتن نوآورانه تله موش در قالب impeccably اجرا شرکت پس از جریان سرمایه به دنبال جدید و راه سودآور برای سرمایه گذاری. به عنوان فوق تحولات تولید یک داستان موفقیت پس از دیگر رقبا خواهد تقلا برای یادگیری چگونه برای استقرار خود استعداد سرشار حقوقی واجد شرایط امید به رسیدن به به طور مشابه نتایج موفقیت آمیز.

به کارگیری استعداد و آگاه کارگران رخ می دهد در طول یک cyber-یکپارچه دنیا کارمندان و شروع به تقاضا تکالیف به حق شغل بر اساس توانایی های منحصر به فرد. یک نتیجه از این جنبش به سمت استفاده بهتر از کارمند استعدادها خواهد شد و این پدیده از کارکنان توصیف خود را به عنوان “بسیار راضی” یا “انجام” کار خود را. در ضمن سازمانی بهترین شیوه را گسترش مانند آتش سوزی از یک سازمان به بعد در نهایت به دست آوردن پذیرش از کسب و کار و دولت ها در همه جا. در آن برهه ضرب المثلی جن خواهد بود از بطری ساخت کارمند تست استعداد یک اولویت است حتی برای کوچکترین از سازمان ها و در نتیجه باعث یک انفجار در سراسر جهان تصویب استعداد به عنوان یک ابزار بهینه سازی منابع انسانی است.

چه این همه به معنی این است که آیا شما یک مدیر و یا یک رتبه و فایل کارکنان موثر ترین استفاده از استعدادهای ذاتی خود استعداد تبدیل خواهد شد تمرکز مدیران و دانشمندان برای بخشی بهتر از این قرن و فراتر از آن. چه خط پایین برای جامعه ؟ در آینده ای نه چندان دور های شاد استفاده از توانایی های ذاتی را ترک خواهد کرد و مردم با کمی زمان و یا تمایل به دنبال کردن فعالیت های مربوط به پایین تر از آگاهی که منجر به اجتماعی dis-سهولت. [1]

آنچه در مورد یک انقلاب است که واقعا حداکثر پتانسیل انسانی?

[1] طبیعی متولد مدیر (Indianapolis, IN: گوش سگ, چاپ و نشر, 2009), pgs. 3 و 4 275-8.

[2] برای کسب اطلاعات بیشتر در انسان علوم مهندسی و به یاد چه علمی تست استعداد انجام داده است برای بهبود فرصت های شغلی از مردم درست مثل شما بازدید جانسون اوکانر بنیاد تحقیقات صفحه اصلی.

[3] یک نوازنده باید موسیقی یک هنرمند باید رنگ یک شاعر باید بنویسید اگر آنها می شود در نهایت در صلح با خود.“ابراهیم H. Maslow.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *