گارانتی گوشین ایفون

0 Comments

به همین دلیل در موارد متعدد شاهدیم که هر شرکت در طول ماه تعداد اندکی واردات رسمی آیفون دارد، در حالی که اگر واردات این بخش به دو تا سه شرکت کلان سپرده میشد، شرایط بهتری بر بازار حاکم بود. وی ادامه داد: توان واردات این شرکتها به مراتب کمتر از نیاز بازار بوده و شرایط مالی آنها به گونهای است که گاهی شاهدیم تعداد اندکی از این شرکتها دست به تخلفاتی زده و کارتهای گارانتی را به سایر فروشندگان که گوشیهای قاچاق و حتی مشکلدار وارد میکنند، ارائه کرده و در ازای آن برای خود درآمدزایی میکنند. مدتی از فعالیت شرکتهای مجوز گرفته در زمینه واردات رسمی گوشیهای اپل میگذرد، اما همچنان فروش محصولات این برند آمریکایی با اما و اگرهایی همراه بوده و مشتریان آن در ایران با نگرانیهای متعدد مواجهند؛ به گونهای که گاهی مشاهده میشود هنگام خرید این محصول نمونههای تقلبی یا مشکلدار و با کیفیت پایین به مشتری واگذار شده یا قطعات جانبی گوشی تعویض شده است.

گارانتی اپل چیست
این کارشناس اتحادیه تجهیزات مخابراتی در عین حال عنوان کرد: در گذشته یک مشکل در خصوص گوشیها وجود داشت و آن بحث قاچاق بود، اما اکنون شرایط به گونهای شده که خریدار نهایی علاوه بر پرداخت هزینههای قاچاق، مبلغی را هم بابت گارانتی پرداخت میکند؛ آن هم در شرایطی که قطعا شرکت ارائه دهنده این کارت گارانتی در صورت بروز مشکلات برای این حجم از گوشیها قادر به ارائه خدمات نخواهد بود و این موضوع میتواند در آیندهای نه چندان دور مشکلات متعددی برای خریداران این برند ایجاد کند. نه ، البته ، می توانید یک برنامه ضمانت نامه تمدید شده Apple Care خریداری کنید ، اما این پول اضافی است. بر همین اساس برخی شرکتها برای گارانتی این محصول پا پیش گذاشتهاند، اما به هر حال باید توجه داشت که اکنون در شرایط ایجاد شده عدهای سودجویی کرده و محصولات دارای مشکل را با گارانتی به مشتریان خود میفروشند که قطعا این موضوع در آیندهای نه چندان دور میتواند مشکلات متعددی برای خریدار و شرکت گارانتیکننده به دنبال داشته باشد.

ضوابط و مقررات هر یک از این شرکت ها ممکن است با توجه به سیاست هایشان متفاوت باشد. میثم دادخواه افزود: متاسفانه در این حوزه به شرکتهای متعددی مجوز فعالیت داده شده و در این میان اکثر این شرکتها فاقد سرمایه کلان هستند. این اتفاقات در حالی رخ میدهد که مسئولان امر با ارائه مجوز به بیش از ۲۰ شرکتتصمیم به ساماندهی این آشفته بازار داشتهاند، اما اکنون گفته میشود این وضعیت بخصوص در زمینه خرید آیفون ۷ حتی بدتر از قبل شده است. رییس کمیته بازرسی اتحادیه تجهیزات مخابراتی در گفتوگو با ایسنا در این باره، اظهار کرد: شاید یکی از مشکلات اساسی برند اپل در ماههای اخیر مربوط به شرکتهایی است که برای واردات رسمی این برند مجوز گرفتهاند. اکنون اگر فردی گوشی خود را با گارانتی و واردات رسمی بخواهد ارائه کند، قیمت آن تقریبا حدود ۴۰۰ هزار تومان بالاتر از حالت معمول تمام میشود اما ما در بازار با حجم وسیعی از آیفونهای گارانتیداری مواجهیم که قیمت آنها تنها ۱۲۰ هزار تومان با سایر نمونهها متفاوت است.

به عبارت دیگر لازم است جلوی واردات قاچاق این کالا گرفته شود، اما از ابتدای کار هم به مصرفکننده اپل تذکر داده شود که این کالا در ایران فاقد گارانتی اصلی محسوب میشود. فکر کردم باید شوخی کنی اگر صفحه نمایش جایگزینی نابود شود، من نمیتوانم آن را به Apple تبدیل کنم تا آسیب را معکوس کند. از لذتی که در حضور در اپل استور احساس میکنید گرفته تا احساسی که در هنگام باز کردن پکیج محصولات به شما دست می دهد! به ندرت می توان کسی را یافت که حداقل از یکی از محصولات شرکت سامسونگ استفاده نکرده باشد. نمایندگی اپل در ایران ، در سال های اخیر ، بنا به محبوبیت محصولات اپل در ایران و بالا بودن حجم استفاده از محصولات این شرکت ، خریداران را بر آن داشته تا جایی که میتوانند در پی خرید محصولات این شرکت با گارانتی رسمی و خدمات پس از فروش عالی باشند.

گارانتی یکساله اپل
اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد خدمات گارانتی سامسونگ فونات لطفا به بازدید از وب سایت ما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *