گیج فشار ویکا

0 Comments

برای هر کدام از پرشر گیجهای شرکت ویگا یک محل اتصال وجود دارد که مشخص میکند امکان استفاده از دستگاه برای چه قسمتهایی وجود دارد. برای ساخت بدنه این گیج فشار از استنلس استیل ۳۱۶ استفاده شده است و امکان اتصال آن به صورت افقی و عمودی وجود دارد. جنس بدنه استنلس استیل 316 می باشد و با واحد های اندازه گیری (میلی بار) عرضه می شوند. بخش اصلی بدنه این ابزار از جنس استنلس استیل است که در برابر خوردگی و ضربه مقاوم است اما در کنار آن از مونل هم استفاده شده تا کیفیت آن به مراتب بالاتر برود. برای مثال انتخاب و خرید فشارسنجی با بدنه ای از جنس استیل بسیار مناسب خواهد بود؛ زیرا به خوبی در برابر خوردگی و ضربههای احتمالی مقاوم است. به همین دلیل معمولاً در ساخت بدنه آنها از فلزات و آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی استفاده میشود. این دسته از محصولات پرشر گیج ویکا در سه اندازه ۶۳ میلیمتر، ۱۰۰ میلی متر و ۱۶۰ میلی متر به بازار عرضه شده اند که دقت آنها از یک تا 1.6 متغیر است. 400 bar با کلاس دقت 2.5 و یک کابل 2 متری برای اتصال الکتریکی در دسترس است. 400 bar NS 63, 100: 0 …ین نوع گیج فشار دارای اندازه صفحه نمایشگر 160 میلیمتری و بازه اندازه گیری فشار خلاء (-1) تا 400 است. این مدل فشارسنج به سبب اینکه اندازه صفحه نمایشگر قابل تغییر است، در سه مدل ۵ سانتی، ۱۰ سانتی و ۱۶ سانتی طراحی و ساخته شده است. قیمت پرشر گیج: با توجه به فاکتورهای مختلفی مانند اندازه صفحه نمایش و متریال به کار رفته در ابزار گیج فشار و همچنین سایر فاکتورهای موثر در ساخت آن، طبیعی است که قیمت آنها با یکدیگر متفاوت باشد و شما باید ابزار را با توجه به بودجه تعیین شده برای پروژه انتخاب کنید. کلاس دقت پرشر گیج: فاکتور مهم دیگری که در انتخاب گیج فشار باید به آن توجه داشته باشید این است که شما دقیقا به دنبال چه میزان دقتی هستید. یکی از مهم ترین نکات در سیکل های تبریدی کنترل فشار سیستم است که به همین دلیل باید از یک گیج فشار مناسب استفاده کرد. البته کاربردهای وسیع این ابزار و نقش مهم آن در فرآیندهای مختلف باعث شده است که کمتر کسی با واژه ترمومتر یا همان گیج دما آنالوگ آشنایی نداشته باشد.

اما به طور کلی، گیج فشار ویکا دارای یک قسمت اتصال یا کانکشن است که به کمک آن به یک سیستم وصل میشود. مدل 211.10 یکی از پر کاربردترین و مفقرون به صرفه ترین گیج ویکا در صنایع کشور می باشد. فعالیت شرکت ویکا به بیش از ۶۰ سال پیش بر می گردد شرکت ویکا به عنوان یک شرکت آلمانی در بیش از ۴۰ کشور دنیا فعالیت داشته باشد و تولید محصولات خود را در دو کشور آلمان و لهستان تولید می کند. با توجه به فشار سنج های صنعتی موجود در بازار، گیج های فشار به دو نوع روغنی و خشک تقسیم می شوند. از نظر قیمت به دلیل استفاده از روغن های گیلیسیرین و سیلیکون که قیمتهای بالایی دارند معمولا گیج روغنی ویکا LOW از گیج فشار خشک گران تر می باشد. این ابزار می تواند محدوده فشاری بین خلا تا ۱۶۰۰ بار را به خوبی پوشش دهد و به همین دلیل به عنوان یک ابزار پرکاربرد استفاده می شود. 

 

از مانوستات (گیج فشار با سوئیچ) (https://salamsarma.ir/مزیت%E2%80%8Cهای-استفاده-از-گیج-فشار-ویکا-آلم/) ویکا WIKA مدل PGS25 می توان به طور فعال برای نظارت بر سیستم استفاده کرد ، به عنوان مثال برای کنترل سطح یک سیلندر گاز یا یک مدار هیدرولیکی. از طریق گزینه های مختلف (به عنوان مثال کلاس دقت بالاتر ، طول دیگر کابل) فشار سنج را می توان دقیقاً با نیازهای خاص هر برنامه مطابقت داد. گیج روغن ویکا LOW یا فشارسنج های روغنی در سیستم هایی مشابه با سیستم هایی که فشارسنج های خشک در آنها به کار می روند، استفاده می شوند با این تفاوت که این مدل فشارسنج ها دقت بالاتری دارند. باید دقت شود که قبل از خرید گیج فشار، محیطی که برای استفاده از این فشار سنج در نظر گرفته شده است به دقت بررسی شود. بهترین دمای محیط به کارگیری این ابزار بین منفی ۴۰ تا مثبت ۶۰ درجه سانتیگراد متغیر است به همین دلیل در پروژههای زیادی در مناطق سردسیری و گرمسیری قابل استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *