D است که به صورت قاطع

0 Comments

[ad_1]

من تعجب می کنم که چگونه بسیاری از رهبران مشتاق را به حال شجاعت به تصمیم گیری مانند پیت کارول از Seattle Seahawks آیا زمانی که او در کنار “beast” در یک خط محوطه در بزرگترین مرحله در ورزش های حرفه ای – سوپر باول. شما باید خیلی راحت در پوست خود را به این تصمیم به عنوان یک رهبر! می تواند به شما آن را انجام? آیا شما آن را انجام?

چگونه می تواند شما مقایسه روزمره خود را به این مرحله ؟ یک رهبر می تواند از عهده یک لحظه. یک رهبر می تواند ارزیابی زمین بازی. یک رهبر می تواند با تکیه تلفظ کردن قاب مثبت هنگامی که درگیر شدن تیم خود را. در عین حال یک رهبر است که تعیین کننده است ممکن است رسیدن به بهترین نتایج.

می تواند به شما آن را انجام? چه شما نیاز به احساس امنیت به اندازه کافی برای ایجاد یک مقایسه تصمیم خود را در بزرگترین مرحله در حالی که زیر لنز پرقدرت میکروسکوپ?

اعتماد به نفس به ذهن می آید. یک رهبر باید با اعتماد به نفس نه تنها در مورد خود بلکه در مورد تیم خود و مهارت های خود را. این تیم همچنین باید اعتماد به نفس و اعتماد رهبر خود را. با Seahawks این تیم انجام بهترین خود را برای اجرای نهایی بازی. وجود نداشت و دوم حدس زدن. وجود دارد هیچ نیم دل تلاش کنند. به وضوح این تیم شد تراز وسط قرار دارد با اطمینان با آن رهبری است.

چگونه می توانم شما را تبدیل به اعتماد به نفس در توانایی خود را برای رهبری و تصمیم گیری کنید ؟ تجربه نقش مهمی ایفا می کند. ما بهتر است در تصمیم گیری به ویژه کسانی که در منطقه ما از برتری بعد از ما چند که در پایان در هر دو موفقیت و شکست است. اغلب اوقات ما بهترین درس از ما شکست و قدم در راه است.هر تجربه یک فرصت یادگیری – تجزیه و تحلیل شکست است فقط به عنوان مهم به عنوان موفقیت است.

اما اگر شما لازم نیست که تجربه ؟ بار وجود دارد که بیشتر انتظار می رود که از ما از تجربه ما فراهم می کند. تصور کنید که خود را “سوپر باول” با یک جوان تازه-خارج-از-تیم کالج. حتی اگر هر دو شما و تیم خود را فاقد آن هستند تجربه شما هنوز هم نیاز به انجام بهترین خود را به آنها را منجر به پیروزی. خود را به بهترین شات شما به دنبال مشاوره و پشتیبانی نیز چاشنی کهنه دستیار مربیان است. حتی اگر ما نیست همه حرفه ای فوتبال, مربیان, مردم هدایت ما را در حاشیه می تواند کمک به ما را به تصمیم گیری های دشوار ارائه شده به تمام رهبران. این است که چگونه یک گروه پشتیبانی, مربی, مربی و یا اعتماد متحد می تواند یک سرمایه گذاری عاقلانه است. ما همیشه نمی دانند چه ما نمی دانیم که تا زمانی که ما نیاز به آن را می دانم. سرمایه گذاری در خود خود آگاهی ایجاد خواهد شد و حتی بیشتر سود از افزایش حقوق و دستمزد است که همراه با بالا رفتن از نردبان شرکت ها.

آیا تصمیم خود را هنوز هم به نظر می رسد بیش از حد بزرگ است ؟ ما می توانند یاد بگیرند که خوب درس از Jim Rohn بسیار موفق که از متوسط به معنی کشف ثروت خود را… “مهم نیست که طرف حصار شما در گاهی اوقات. آنچه مهم است گرفتن. شما می توانید پیشرفت بدون تصمیم گیری است.” تصمیم به تعیین می شود. چنگ زدن به آن جانباز برای کمک به شما را سخت calls – این چیزی است که باعث می شود شما رهبر و نه پیرو.

یادگیری منجر شود. تواند تعیین کننده در روند و اجازه learning shine از هر تجربه.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *