HDMI چیست ؟

زبانک  > متفرقه >  HDMI چیست ؟
0 Comments

بنابراین، اگر در نظر دارید تلویزیون جدید، پخشکنندهی Blue-ray، یا مدیا استریمر 4K HDR خریداری کنید، ممکن است نیاز باشد کابل HDMI جدیدی نیز تهیه کنید. این بدان معنی ست که یا “On” و یا “Off” است . کابل نیز دو جهته است ، به این معنی که می توانید به یک ورودی HDMI یا اتصال خروجی نیز پایان دهید. امروزه پخش کننده های DVD بیشتر از این روش استفاده می نمایند. ولی با توجه به اینکه رسیورهای ماهواره – گیرنده دیجیتال و کنسول های بازی پلی استیشن ۳ و PS4 و ایکس باکس xbox و پخش کننده های بلوری و DVD سه بعدی ۳D نیازمند رزولیشن بالایی برای پخش هستند بهتر است که از این کیفیت بالای کابل HDMI استفاده شود. نوع بعدی کابل HDMI، کابل Standard with Ethernet نام دارد. کابل HDMI فرانت 305 متری با فیبر نوری،با قابلیت سه بعدی با پشتیبانی از 3D و سرعت انتقال اطلاعات بسیار بالا،تا حداکثر 16 گیگابایت را دارد. برای کابل های HDMI اتومبیل یک کانکتور ویژه وجود دارد که با سایر کانکتور هایی که تا به حال معرفی کردیم متفاوت بوده و از آن می توان تنها در اتوموبیل استفاده نمود.

انتهایی که به دوربین یا تبلت وصل می شود ، یک اتصال دهنده Mini HDMI است ، در حالی که انتهای دیگر کابل اتصال دهنده اندازه استاندارد است که به یک تلویزیون ، مانیتور کامپیوتر یا ویدئو پروژکتور وصل می شود. یک کابل HDMI با یک کانکتور اندازه معمولی به طور معمول برای اتصال دستگاه های منبع از جمله پخش کننده های DVD / Blu-ray / Ultra HD ، رایانه ها ، پخش کننده های رسانه ای ، جعبه های کابل ، ماهواره و کنسول های بازی ویدیویی استفاده می شود. از کابل های HDMI با اتصال دهنده های کوچک در دوربین های DSLR و تبلت های با اندازه استاندارد استفاده می شود. اگر همیشه در خرید کابل اندازه خود را کمی بیشتر از آنچه که هست در نظر بگیرید , کابل hdmi کانکتور طلایی فرانت بهترین کار را انجام خواهید داد . البته برای اتصال نیاز به کانکتورهای متفاوتی دارد کهاین کار استفاده آن را محدود نموده است . بنابراین حالت های ویدئو کابل های جدید افزایش پیدا کرده است. در خلاصه توضیحات این کابل نیز می توان اینطور گفت که کابل HDMI اتوموبیل پرسرعت نیز همانند کابل های HDMI با سرعت بالا بوده و تنها تفاوت آنها این است که از آنها در محیط خودرو استفاده می شود.

همچنین باید بدانید که توانایی کابل dvi در انتقال سیگنال آنالوگ خلاصه می شود. به عنوان مثال ، در صورت نیاز می توان HDMI را به اتصالاتی از قبیل HDMI / DVI ، HDMI / Display Port ، HDMI / USB-C و اتصال دهنده آداپتور HDMI / MHL اشاره نمود. اما اگر همین امروز ابزاری دارید که از DVI یا VGA استفاده میبرد و به خوبی هم کار میکند نیازی نیست که نسبت برای تعویض آن عجله کنید. کابل های اچ دی ام آی با کیفیت معمولی را می توان برای همگی دستگاه ها به کار برد. این کابل تمام خصوصیت های کابل استاندارد HDMI را دار بوده ولی می توان از آن برای اتصال دستگاه های پخش دی وی دی قابل حمل یا داخل اتوموبیل و سایر دستگاه ها به نمایشگرهای ویدیویی داخل اتوموبیل استفاده نمود. یک کابل میکرو HDMI دارای یک اتصال میکرو در یک طرف و یک اتصال دهنده استاندارد HDMI از طرف دیگر است که می توان آنرا به تلویزیون و یا هر وسیله دیگر پشتیبانی کننده متصل نمود.

۳. مشخصات محصول و سازگاری هر دستگاه HDMI بی سیم را با دیگر دستگاهها بررسی کنید. یک کابل HDMI به تنهایی هر دو سیگنال های صوتی و تصویری را از دستگاهای مختلف به صفحه نمایش شما منتقل می کند . اچ دی ام ای ( HDMI ) به شما امکان می دهد تا به سرعت و بدون اشتباه با کابل هایی که با رنگ رمزگزاری شده اند و یا شاخه های متعدد دستگاه های الکترونیکی خود را به هم وصل نمایید . با شبکه های معمولی و غیر فول اچ دی full HD است. کابل های HDMI نوری مانند کابل های HDMI معمولی دارای انتهای اتصال هستند و در ابعادی بسیار نازک طراحی و ساخته می شوند این در حالی است که این کابل ها سیگنالهای پایدارتری را رد مسافت های طولاتی از خود عبور می دهند و نیاز به تقویت کننده ندارند. کامل ترین نوع کابل HDMI را می توان کابل HDMI با سرعت فوق بالا در نظر گرفت.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد کابل hdmi 5 متری کنفی لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.